TechNews.bg
Водещи новиниНовини

Индия измести САЩ при смартфоните

Продажбите в Индия бележат ръст от 23% през миналата година, надвишавайки 100 млн. броя
Продажбите в Индия бележат ръст от 23% през миналата година, надвишавайки 100 млн. броя

Индия вече е вторият най-голям пазар за смартфони в света, измествайки САЩ от второто място, а първи продължава да бъде Китай, сочат данни на анализатораската компания Counterpoint за четвъртото тримесечие на 2015 г.

Продажбите в Индия бележат ръст от 23% през миналата година, надвишавайки 100 млн. броя. Твърди се, че в момента над 220 млн. души в страната ползват умни телефони.

Смартфоните съставляват над 40% от всички мобилни телефони, продадени в Индия през последното тримесечие. Над половината от смартфоните пък поддържат работа в мрежи от четвърто поколение – 4G LTE.

Всеки втори смартфон, продаден в Индия, е произведен именно там. Над 20 известни марки смартфони се сглобяват в страната.

[related-posts]

Местните компании Intex и Lava съкратиха дистанцията от Micromax, който е вторият по големина доставчик на пазара в Индия след лидера Samsung. В челната петица влиза също Lenovo, но Apple е извън Топ 5.

още от категорията

Индия привлича облачни доставчици с 20-годишни данъчни облекчения

TechNews.bg

Класация излъчи най-популярните смартфони през 2025 г.

TechNews.bg

Три операционни системи в джоба: NexPhone заменя компютъра

TechNews.bg

Huawei nova 14 Pro вече е достъпен на българския пазар

TechNews.bg

Пазарът на смартфони: Само 1% разлика между Apple и Samsung

TechNews.bg

Huawei продава по 50 000 смартфона Mate 80 на ден в Китай

TechNews.bg

Коментари