TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Китай стана най-големият пазар за Samsung

Близо една трета от приходите на Samsung идват от продажби в Китай

За първи път Китай става най-големия пазар за продуктите на Samsung, изпреварвайки САЩ. В периода януари-юни на азиатската страна се падат над 30% от продажбите на Samsung, съобщава корейското делово издание The Investor.

Приходите на Samsung за първото полугодие възлизат на 74,6 млрд. долара, от които 32,7% генерира пазарът в Китай. За сравнение, през 2013 г. делът на Китай в оборота на Samsung Electronics беше 18,5%, през 2014 г. се покачи на 20,6%, а през 2017 г. достигна 28,3%.

[related-posts]

Що се отнася до продажбите в САЩ, делът им в приходите на Samsung е намалял до 26% през първите шест месеца на 2018 г., докато преди две години на американския пазар се падаха 31,8% от всички приходи на корейския производител.

още от категорията

Основана от българин AI компания получи солидна инвестиция от Nvidia и Samsung

TechNews.bg

Българската компания за лодки и яхти Helios Marine излиза на борсата

TechNews.bg

GameStop иска да купи 4 пъти по-голямата eBay

TechNews.bg

Nvidia преодоля бариерата от 5 трилиона долара

TechNews.bg

AI провокира най-големия протест на работници в историята на Samsung

TechNews.bg

Българска компания е партньор на годината на Google Cloud

TechNews.bg

Коментари