TechNews.bg
Водещи новиниИновацииНоваторскиНовиниТехнологии

Полша ще рециклира отпадъци с роботи и изкуствен интелект

Автоматизираните системи на AMP Robotics сортират интелигентно отпадъците
(снимка: AMP Robotics)

Компанията AMP Robotics, пионер в областта на изкуствения интелект, роботиката и инфраструктурата за преработка на отпадъци, обяви, че разширява присъствието си в Европа с въвеждане в експлоатация на демонстрационна площадка в Люблин, Полша.

Проектът се реализира съвместно с дистрибутора на AMP в Полша – компанията Agrex-Eco, цялостен доставчик на услуги за управление на отпадъци, който работи на този пазар от 30 години, става ясно от официалното съобщение.

[related-posts]

Площадката е отворена за предприятия, които се занимават с преработка и утилизиране на отпадъци в цяла Европа. Те ще могат да обработват отпадъците с роботизираните системи на AMP, които използват изкуствен интелект за идентифициране и сортиране на различни видове хартия, пластмаси и метали.

AMP инсталира първата си роботизирана система за сортиране на отпадъци в Европа в края на 2020 г. Тя обслужва клиенти от Обединеното кралство и Ирландия и е изградена съвместно с Recyco.

още от категорията

Предоверяването на изкуствения интелект прави хората по-глупави само за 15 минути

TechNews.bg

Е-суверенитетът повишава възвръщаемостта от корпоративния AI

TechNews.bg

Всички в Малта получават безплатен абонамент за ChatGPT Plus

TechNews.bg

AI агентите могат да превърнат задачите в дигитално бедствие

TechNews.bg

AI не си измисля пристрастия – той ги наследява от данните

TechNews.bg

Прогноза: AI балонът няма да се спука, но ще „спихне“

TechNews.bg

Коментари