
LG Еlectronics обяви най-високите приходи за първо тримесечие в историята си
(снимка: LG Electronics)
Корейският производител LG Electronics постигна рекордни приходи за първото тримесечие, водени от балансиран растеж в категориите Home Appliance и B2B, съгласно финансовия доклад на компанията за периода януари-март 2025 г.
Консолидираните приходи на LG възлизат на 22,74 трлн. корейски вона, а оперативна печалба е 1,26 трлн. корейски вона за първото тримесечие на 2025 година. Тези резултати са най-високите приходи за първо тримесечие в историята на LG, както и шеста поредна година, в която оперативната печалба надхвърля 1 трлн. през първото тримесечие.
Добрите резултати се дължат на качествен ръст в ключови бизнес сектори, особено в B2B, не-хардуерните сегменти (като абонаменти и системата webOS), както и директните продажби към клиенти (D2C), уточняват от компанията.
Решенията за превозни средства и HVAC – два ключови сектора за B2B стратегията на LG и за бъдещия растеж – регистрират рекордни за тримесечие приходи и оперативна печалба. Комбинираната оперативна печалба за Vehicle Solution Company и Eco Solution Company нараства с 37,2% спрямо предходната година, а приходите – с 12,3%.
Home Appliance Solution Company, флагманският бизнес на LG и основен двигател на печалбата, също регистрира най-високите си приходи за тримесечие досега. Бизнесът претърпя значителна трансформация с иновативни модели като абонаменти услуги и D2C продажби.
Междувременно, сегментът за медии и развлечения също демонстрира силни резултати, водени от продължаващия растеж на базираната на webOS платформа за реклама и съдържание на LG.
LG Home Appliance Solution Company обяви приходи за първото тримесечие в размер на 6,70 трлн. корейски вона и оперативна печалба от 644,6 млрд. корейски вона. В сравнение със същия период на изминалата година, приходите нарастват с 9,3%, поставяйки нови рекорди, а оперативната печалба нараства с 9,9%.
LG Media Entertainment Solution Company обяви приходи за първото тримесечие в размер на 4,95 трлн. корейски вона и оперативна печалба от 4,9 млрд. корейски вона. Докато търсенето на телевизори остава слабо, ръстът в базираните на webOS услуги за реклама и съдържание допринесе в по-голяма степен за резултатите. Приходите остават сравними с предходната година, въпреки че рентабилността се повлиява от повишаването на цените на LCD панелите и по-високите разходи за маркетинг.
LG Vehicle Solution Company регистрира най-високите си досега приходи и оперативна печалба за първо тримесечие – съответно 2,84 трлн. корейски вона и 125,1 млрд. корейски вона. Ръстът продължава да се дължи на солидния обем поръчки, възлизащ на 100 трлн. корейски вона. Забележително е подобряването на рентабилността в бизнеса с информационно-развлекателни системи в автомобилите, където делът на премиум продуктите нараства устойчиво.
LG Eco Solution Company също постига рекордно високи приходи и оперативна печалба. Приходите през първото тримесечие достигат 3,05 трлн. корейски вона, с оперативна печалба от 406,7 млрд. корейски вона, което води до висок оперативен марж от 13,3%. Приходите нарастват с 18% спрямо предходната година, а оперативната печалба – с 21,2%. От началото на 2025 г. LG управлява своя HVAC бизнес като независимо звено.