TechNews.bg
Водещи новиниИнтернетМрежиНовини

NetIX достигна нов пик на трафика от 5 Tbps

Компанията е в топ 10 на най-големите платформи за обмен на интернет трафик

NetIX продължава да увеличава глобалното си покритие (снимка: NetIX)

NetIX, глобалната платформа за обмен на интернет трафик от групата на Нетера, постигна нов рекорд от 5 терабита в секунда (Tbps) дневен трафик. Това я нарежда сред 10-те най-големи хъба за интернет обмен в света.

Ръстът на трафика с 25% (от 4 до 5 Tbps само за 11 месеца) превръща NetIX в платформата с най-бърз растеж в света, подчертаха от компанията. 

Това постижение се дължи както на иновативните услуги и добре развитата глобална мрежа, така и на членовете на платформата – интернет доставчици, телеком оператори, хиперскейлъри, CDN мрежи и компании по целия свят. 

2025 г. е изключително успешна за NetIX. Компанията спечели две от най-престижните награди в телекомуникационната индустрия – за „Най-добър глобален доставчик на интернет обмен” от Carrier Community и „Най-добър доставчик на услугата „интернет обмен” от Capacity Media. 

„Постигането на 5 Tbps е голям успех и доказва, че създадохме стабилна и надеждна платформа”, коментира Деан Белев, старши продуктов мениджър „Свързаност и NetIX” в Нетера. „Нашият бърз растеж е резултат от голямото търсене на модела на NetIX, разширяването на екосистемата ни и доверието, което членовете ни гласуват всеки ден”.

NetIX продължава да увеличава глобалното си покритие, да стъпва на нови пазари и да развива услугите и инфраструктурата си с глобален интернет обмен, Ethernet мрежа с над 200 свързани дейта центъра по света, „Интернет обмен като услуга” (IX-as-a-Service).

„Ще продължим да предоставяме стабилни, иновативни и ефективни услуги, които помагат на мрежите да растат, да ускоряват трафика и да развиват нови дигитални възможности”, допълни Белев.

още от категорията

Нетера предложи интернет услуга без риск от прекъсване

TechNews.bg

Нетера инвестира 12 млн. евро в оптична магистрала за данни

TechNews.bg

NetIXстава ключов партньор на Vodafone в Гърция

TechNews.bg

DDoS атаките увеличават мощността си през 2025 г.

TechNews.bg

NetIX увеличи капацитета си по подводния кабел EllaLink

TechNews.bg

Нетера откри нова точка на присъствие във Варна

TechNews.bg

Коментари