TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Samsung ще предлага смартфони на изплащане

Samsung търси нови бизнес модели за продажба на смартфоните от висок клас
Samsung търси нови бизнес модели за продажба на смартфоните от висок клас

Samsung възнамерява да последва примера на Apple и да стартира програма за дългосрочен наем на смартфони и фаблети. Очаква се инициативата да бъде обявена официално в близките месеци, съобщи Forbes.

По-рано този месец Apple обяви програмата iPhone Upgrade, в рамките на която клиентите могат да взимат от Apple Store смартфони на изплащане за срок от две години, с опция да заменят устройствата с нови всяка година. Наемът струва $32 на месец, вкл. с техническа поддръжка Apple Care+.

[related-posts]

Предполага се, че Samsung ще предложи подобна схема на своите клиенти. Все още обаче няма подробна информация за условията и цените в програмата за смартфони на изплащане.

Новите бизнес модели за продажба на смартфони са наложителни, тъй като много от големите телеком оператори отказват да субсидират устройствата от висок клас. В резултат на това, търсенето на подобни апарати намалява.

още от категорията

Samsung разпродава машини за чипове, ще се модернизира

TechNews.bg

Все още има евтини смартфони: приличен Lava Bold N2 Lite за $80

TechNews.bg

Samsung планира да внедри „мечтан процес“ за чипове до 2030 г.

TechNews.bg

Microsoft обвини Samsung за проблем в Windows 11

TechNews.bg

Samsung и AMD ще разработват съвместно AI памети

TechNews.bg

Мобилната индустрия ще зарадва бедните със смартфон за 40 долара

TechNews.bg

1 коментар

anatozi 27/09/2015 at 20:32

seriozno li?

Отговор

Коментари