TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Уорън Бъфет печели милиард от Apple за шест седмици

Уорън Бъфет печели солидно от инвестициите си в акции на Apple

Поскъпването на акциите на Apple донесе солидни постъпления на милиардера Уорън Бъфет, който от дълго време дели с Бил Гейтс първото място по богатство в света.


Инвестиционната компания Berkshire Hathaway, контролирана от Уорън Бъфет, спечели над 1 млрд. долара за шест седмици, т.е. от началото на годината досега, съобщи Уол Стриийт Джърнъл.

През четвъртото тримесечие на миналата година Berkshire Hathaway увеличи четири  пъти вложенията си в акции на Apple. По данни на Комисията по ценни книжа и борси (SEC), през октомври Бъфет е притежавал 15 милиона акции на Apple, а към края на декември – 57 милиона от ценните книжа.


[related-posts]

От началото на годината акциите на компанията от Купертино поскъпнаха с 16,6%, в резултат на рекордни продажби на iPhone в периода октомври-декември 2016. В началото на февруари т.г. Apple обяви също рекордно високи приходи и печалба.


още от категорията

Apple с трудно решение: потърси помощ от Googlе за изкуствения интелект

TechNews.bg

Пазарът на смартфони: Само 1% разлика между Apple и Samsung

TechNews.bg

AI ефект: Alphabet надмина Apple по пазарна капитализация

TechNews.bg

ИТ лидери осребриха акции за 16 млрд. долара през 2025 г.

TechNews.bg

Apple може да отложи пускането на iPhone 18 за 2027 г.

TechNews.bg

Intel поскъпна от слухове, че ще произвежда процесори за Apple

TechNews.bg

2 коментара

Anonymous 15/02/2017 at 17:34

Сега е времето да се купува(на върхът на Dow).

Ще се продава на дъното на Dow.

Отговор
Anonymous 15/02/2017 at 17:25

cash cow

Отговор

Коментари