TechNews.bg
НовиниТехнологии

Флагманските смартфони ще имат безжични зарядни

Топ смартфоните на Samsung и Apple скоро ще имат безжични зарядни
Топ смартфоните на Samsung и Apple скоро ще имат безжични зарядни

Apple и Samsung планират безжични зарядни устройства за флагманските си смартфони. По информация от Digitimes.com, една от разработките за тази цел е Qi на компанията Wireless Power Consortium.


[related-posts]

Samsung ще внедри подобно зарядно още в следващия си флагман – Galaxy S IV. Засега не е известно дали технологията ще бъде вградена в самото устройство или ще се налага смяна на задния панел със специален такъв, както е при Nokia Lumia 820.


Apple, от друга страна, не проявява интерес към Qi, като вместо това разработва собствена технология за безжично зареждане. Тя ще стане достъпна в iPhone от шесто поколение. И тук остава открит въпросът дали технологията ще бъде вградена или ще работи чрез специален панел.

още от категорията

Intel поскъпна от слухове, че ще произвежда процесори за Apple

TechNews.bg

За първи път от 15 години Apple може да оглави пазара на смартфони

TechNews.bg

Смартфони с батерии 15 000 mAh се очакват скоро на пазара

TechNews.bg

Наближава ли краят на ерата на Тим Кук в Apple?

TechNews.bg

Тим Кук може да напусне Apple още следващата година

TechNews.bg

Паметта поскъпва, очаква се скок в цените на смартфони и компютри

TechNews.bg

Коментари