TechNews.bg
Водещи новиниНовиниПродукти

Samsung приключва с Bada в полза на Tizen

Tizen ще предопредели бъдещето на Samsung на пазара за смартфони, смятат анализатори
Tizen може да предопредели бъдещето на Samsung на пазара за смартфони, смятат някои анализатори

Samsung очаквано обяви, че прекратява поддръжката на разработчиците на софтуер за операционна система Bada. Вместо това компанията ще се съсредоточи върху друга алтернативна на Android платформа – Tizen.

Форумът за разработчици Bada Developers Forum ще бъде закрит през януари 2015 г., съобщи YonhapNews. От близо две години не са излизали обновления за Bada. Samsung започна да работи по платформатта преди пет години. Тя се появи в няколко смартфона, но приоритет за корейския производител продължи да бъде Android.

[related-posts]

В момента Bada смартфоните практически изчезнаха от пазара, а тяхното място занапред ще бъде заето от устройства под управление на Tizen OS. Все още липсва комерсиален Tizen смартфон, но такъв се очаква да излезе на пазара през януари 2015 г.

Според пазарните наблюдатели, именно от Tizen OS ще зависи бъдещият успех на Samsung на пазара на смартфони, където лидерът започна да изпитва сериозни трудности в резултат на конкуренцията от страна на китайски играчи.

още от категорията

Samsung разпродава машини за чипове, ще се модернизира

TechNews.bg

Все още има евтини смартфони: приличен Lava Bold N2 Lite за $80

TechNews.bg

Русия внедрява собствена мобилна платформа, независима от Android

TechNews.bg

Samsung планира да внедри „мечтан процес“ за чипове до 2030 г.

TechNews.bg

Microsoft обвини Samsung за проблем в Windows 11

TechNews.bg

Samsung и AMD ще разработват съвместно AI памети

TechNews.bg

1 коментар

:o) 29/12/2014 at 14:41

Смартфон с различна система от Андроид…кофти работа…
Имал съм с Bada и все нещо не ти достига за да работи “като хората”…

Отговор

Коментари