TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Xiaomi на загуба от над $1 млрд. за първото тримесечие

В навечерието на IPO-то си, Xiaomi отчете чиста загуба от над 1 млрд. долара за тримесечие

Чиста загуба в размер на 1,09 млрд. долара регистрира китайският производител на смартфони и друга електроника за първото тримесечие на годината. Това все пак е 6 пъти по-малко от загубата за цялата минала година, отбелязва Ройтерс.

В момента Xiaomi се подготвя трескаво за първично публично предлагане на акции (IPO). Компанията, ръководена от Леи Джун, вече подаде първа заявка за продажби на Хонконгската фондова борса.

[related-posts]

Финансовите анализатори прогнозират, че IPO-то ще донесе на Xiaomi не по-малко от 10 млрд. долара, а пазарната капитализация на компанията да се увеличи от 70 до 90-110 млрд. долара. Несъмнено това е най-очакваното IPO тази година.

Xiaomi е четвъртият по големина доставчик на смартфони в света след Samsung, Apple и Huawei. Компанията има също много силни позиции в носимата електроника – в частност, при фитнес гривните, а неотдавна влезе и в Топ 10 на пазара за телевизори.

още от категорията

Elevate, ръководена от Ивайло Славов, откри офис в САЩ

TechNews.bg

Xiaomi набира армия от AI специалисти, инвестира милиарди

TechNews.bg

AI и смарт автомобили движат растежа на Xiaomi

TechNews.bg

„Мистериозен“ AI модел се оказа дело на Xiaomi

TechNews.bg

Mayr Power Transmission навлиза на българския пазар

TechNews.bg

Американският финтех Advent завърши придобиването на tbi bank

TechNews.bg

Коментари