TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Илон Мъск призова за разбиване на Amazon

Илон Мъск атакува през Twitter своя конкурент за най-велик предприемач Джеф Безос
(снимка: Elon Musk / Instagram)

Илон Мъск, шефът на Tesla и SpaceX, призова да бъде разбит онлайн гигантът Amazon.com. Повод за това стана оплакване в социалните мрежи на автор, че не може да пусне книгата си за продажба в онлайн магазина.

„Това е лудост, @JeffBezos”, обърна се Мъск към шефа на най-големия онлайн магазин в света. Джеф Безос, който ръководи Amazon, е милиардер и – подобно на Мъск – управлява частна космическа компания.

„Време е да разбием Amazon. Монополите са лоши!”, добавя Мъск в Twitter, макар да е ясно, че той няма законните правомощия да направи това.

Amazon не коментира призива на Мъск, но все пак пояснява, че разглежданата книга на автора Алекс Беренсън е блокирана погрешка и вече е достъпна за закупуване от услугата Kindle.

Твърди се, че решението за възобновяване на продажбата на книгата не е взето, поради реакцията на Илон Мъск. Според Amazon, книгата „Неизказани истини за COVID-19 и блокирането: Част 1. Въведение, брой смъртни случаи и оценки” не отговаря на препоръките.

още от категорията

Amazon напредва със сателитния интернет – покри пет държави

TechNews.bg

Илон Мъск създаде компания антипод на Microsoft

TechNews.bg

Tesla може да стане няколко пъти по-скъпа от Nvidia

TechNews.bg

Пентагонът дава $200 млн. на Илон Мъск за изкуствен интелект

TechNews.bg

Изкуственият интелект скоро щял да стане по-умен от всички хора

TechNews.bg

Илон Мъск обеща най-епичната демонстрация на Tesla

TechNews.bg

1 коментар

Ихааа 09/06/2020 at 06:56

Маск се е снимал на марс браво

Отговор

Коментари