TechNews.bg
E-обществоВодещи новиниНовини

БАИТ отбеляза 30-тата си годишнина с филм

Видеото прави ретроспекция на значимите моменти за ИКТ бранша

Всички председатели на Асоциацията през годините получиха почетни плакети (снимка: CC0 Public Domain)

Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) отбеляза своя 30-годишен юбилей с филм, който разказва историята на организацията. 

Видеото прави ретроспекция на значимите през годините моменти за ИКТ бранша, установяването на регулациите и предизвикателствата на свободния пазар, както и каузите, които БАИТ подкрепя. 


През погледите на председателите оживяват забавни случки, конфликти и радостта от постигнатите успехи, както и емблематичното назад в годините БАИТ Експо като носител на иновативния дух на технологиите за времето си, за да имаме днес изключителни постижения на българските ИТ компании. 

Премиерната прожекция на филма „30 години БАИТ” се състоя в Интерпред и събра над близо 250 души аудитория. Представители на ИКТ бранша, сродни и работодателски организации, представители на държавната администрация и медии бяха сред гостите на събитието. 

Юбилеят беше повод да бъдат отличени и всичките 12 председатели на БАИТ. Господата и първата дама-председател на Управителния съвет бяха удостоени с почетни плакети, заради отдадеността и усилията си, които са посветили на БАИТ, и отстояване на приоритетите на ИТ сектора по време на мандатите си. 


Понастоящем, в създадената през 1995 г. БАИТ членуват над 100 компании, за които работят 16 000 ИКТ специалисти и генерират 4% от БВП на страната.

Компаниите покриват целия ИКТ спектър – софтуер, хардуер, телекомуникации, системна интеграция, финтех, интернет на нещата, изкуствен интелект. 

БАИТ е организатор на годишния конкурс „Наградите на БАИТ” – вече 15 години конкурсът отличава проекти и личности, които демонстрират възможностите на българските компании като създатели на конкурентни на световния пазар ИТ продукти и услуги.

още от категорията

Започва регистрацията за конкурса „Наградите на БАИТ” за 2025 г.

TechNews.bg

БАИТ предложи обучение по киберсигурност в средните училища

TechNews.bg

ИТ бизнесът с инициативи в подкрепа на образованието

TechNews.bg

Ирина Радоева е преизбрана за председател на УС на БАИТ

TechNews.bg

БАИТ създаде работна група за изкуствен интелект

TechNews.bg

Централизацията на ИКТ поръчките в МЕУ повдига въпроси

TechNews.bg

1 коментар

:o) 17/10/2025 at 11:32

Създадено от номенклатурни кадри синекурно дружество без смисъл.
Реалните браншови организации действат по съвсем друг начин.
Още преди 25 години бизнесът беше изправарил със светлинни години БАИТ.
След което съвсем нормално си се само приключи това баит незнам от какво се финансира сега.

Отговор

Коментари