TechNews.bg
Водещи новиниНоваторскиНовиниРоботи

Роботите ще сложат край на бедността, увери Илон Мъск

Те могат да осигурят също качествено здравеопазване за всички

Роботите Optimus скоро ще се произвеждат масово (снимка: Tesla_Optimus)

Илон Мъск е избрал Фримонт, Калифорния, за място на първата мащабна производствена линия за хуманоидния робот Optimus. Ръководената от него компания Tesla ще започне изграждане на завод за „милион роботи” годишно.

Главният изпълнителен директор на Tesla побърза да очертае и следващата стъпка от плана си: „И след това производствена линия за 10 милиона единици годишно тук, във фабриката”, вероятно визирайки завода Giga Texas, откъдето бяха направени тези изявления.


Прогнозите на Мъск стигат още по-далеч: той предположи, че бъдещият обем на производството може да достигне 100 милиона или „може би дори милиард единици годишно” и допълни:

„Не знам къде ще поставим производствена линия за 100 милиона единици. Може би на Марс”.

„Хората често говорят за прекратяване на бедността и осигуряване на качествено здравеопазване за всички”, каза Мъск. „В действителност има само един начин да се направи това. И това е роботът Optimus”.


Мъск също така твърди, че това ще бъде „най-бързото стартиране на производство на който и да е мащабен, сложен продукт досега”.

Този амбициозен график идва в момент, когато компанията подготвя за серийно производство прототипа V3, с планирано представяне на робота през първото тримесечие на 2026 г.

още от категорията

Дебют на първия хуманоиден робот с шест ръце

TechNews.bg

Три принципа, без които изкуственият интелект ще полудее

TechNews.bg

Боен робот демонстрира ритници в стил Брус Лий

TechNews.bg

Xiaomi планира масово внедряване на хуманоидни роботи

TechNews.bg

Опасност от „балон” и на пазара за хуманоидни роботи

TechNews.bg

Роботи помагат за сглобяване на артефакти от древния Помпей

TechNews.bg

1 коментар

:o) 10/11/2025 at 10:07

Този палячо технократ,отново бълнува.
Дори да си представим достатъчно умни роботи за лекари, нали тези 5% свръхбогата върхушка трябва да финансира производството им и да ги дари безплатно на бедните????
Това в кой научно фантастичен филм става, че не се сещам
За технократите и алчната шайка управляваща света е само поглъщане и богатства и свръхбогатства и завладяване на още територии.
Какво здравеопазване какви роботи какви 5 лева
приказки от 1001 нощ

Отговор

Коментари