Децата от SOS Трявна с оригинални футболни топки от световното

Децата от детското селище SOS Kinderdorf в Трявна ще ритат футбол с оригинални топки от световното. Те им бяха подарени от изпълнителния директор на М-Тел по време на среща с представители на петте неправителствени организации, които телекомът подкрепя безвъзмездно. Сред тях е и детското селище в Трявна за деца, лишени от родителски грижи.  М-Тел осинови цяло семейство от селището и покрива вече 4 години разходите на децата за обучение и ежедневните им нужди.  

Главният изпълнителен директор на Мобилтел Андреас Майерхофер и съпругата му Кристина се срещнаха с представители на петте социални проекта, включени в дарителската кампания на телекома за набиране на средства чрез кратък номер 1788 и споделиха личната си съпричастност към социалната им мисия. Изпълнителният директор на М-Тел лично отчете набраните чрез смс дарения, които само за първото полугодие на тази година надвишават 16 000 лева. Тъй като М-Тел удвоява сумата на всеки изпратен като дарение смс, размерът на реалното дарение към петте социални проекта е 32 637 лева. Толкова е и броят на смс-ите изпратени от клиентите на компанията в подрепа на проектите.

Цената на един смс е 0.60 лв. с включен ДДС. Краткият дарителски номер на компанията ще остане отворен до края на годината, а събраните дотогава средства ще бъдат разпределени поравно между петте проекта.

Даренията от смс са само допълнителна възможност за подкрепа на социалните проекти на компанията. Мобилтел годишно финансира безвъзмездно с общо около 130 000 лева каузите на петте организации, като с това подпомага ежегодно тяхната дейност.  

На срещата присъстваха Красимира Димова, основател на проекта „Ти не си сам” в Априлци, Албена Алексиева, председател на фондация „Очи на четири лапи”, Галя Цветанова директор на Дома за деца и младежи с умствена изостаналост в град Мездра – „Вяра, Надежда и Любов”, Пламен Стоянов, национален директор на SOS Детски селища България, в компанията на мама Марчела и децата от SOS семейството, за което тя се грижи. А също така и Радостин Павлов – координатор на проекта „Аз, баба и дядо” в Шумен.

По време на срещата Андреас Майерхофер благодари на всички присъстващи за всеотдайността, с която те помагат за развитието на обществото в България и им връчи специална грамота, в знак на признателност. „За мен беше изключително полезно да се срещна с тези добри хора и да разбера пред какви трудности се изправят във всекидневната си работа, как може да се подобри нашето сътрудничество, а също така  и как да провокираме още представители на бизнеса да участват все по-активно в дарителството за социални каузи. Смятам, че нашият дарителски номер – 1788 е повече от метод за събиране на средства – това е дългосрочна инициатива в подкрепа на българското общество”, сподели Андреас Майерхофер по време на срещата.

Коментар