TechNews.bg
E-обществоНовини

Български проект на финал в бизнес състезание на Intel

Българската проект за дизайн на игри Gameleon зае четвърто място в състезанието Intel Business Challenge Europe 2013 в Дъблин
Българската проект за дизайн на игри Gameleon зае четвърто място в състезанието Intel Business Challenge Europe 2013 в Дъблин

Intel обяви победителите в европейското състезание за насърчаване на предприемачеството. Сред тях и е българският проект Gameleon.

Италианският отбор Sensing ElectroMagnetic Plus (SEM +) спечели най-голямата награда на Intel Business Challenge Europe 2013 с технология, която въвежда третото „тъч” измерение в потребителската електроника и позволява по-естествено взаимодействие между хората и устройствата.


SEM+ слоят открива позицията и интензивността (натиска) на множество контактни точки на повърхността, дори тя да е извита или гъвкава. Приложена на потребителски електронни устройства, технологията позволява по-естествено взаимодействие между хората и устройства.

Решението за сигурност Excalibur от Словакия получи второ място. С възхода на „интернет на нещата” (Internet of Things), Excalibur има за цел да осигури безпроблемно удостоверяване между всички потребителски сметки чрез мобилен телефон.


[related-posts]

Трето място бе присъдено на решенията за имплантируеми биоматериали Tensive от Италия, а на четвърто място е българската платформа за дизайн на игри Gameleon. На пета позиция е иновативната техника Catheter, създадена от датския отбор BioRepeller.

Петимата победители ще се състезават на Intel Global Challenge в Калифорнийския университет в Бъркли през октомври 2013 г. В състезанието участваха хиляди студенти от 27 страни в региона EMEA. Топ 24 отбора от 9 страни бяха избрани за Европейските финали в Дъблин, Ирландия.

още от категорията

Intel и AMD отлагат новите процесори заради кризата с паметта

TechNews.bg

Intel поскъпна от слухове, че ще произвежда процесори за Apple

TechNews.bg

Пат Гелсингър: САЩ се нуждаят от десетилетия, за да настигнат Тайван

TechNews.bg

TSMC влиза в съдебна битка с Intel заради кадрово назначение

TechNews.bg

Най-накрая: настолни процесори на Intel с изкуствен интелект

TechNews.bg

Съкратен служител на Intel изнесъл 18 000 файла, включително секретни

TechNews.bg

Коментари