TechNews.bg
Водещи новиниНовиниСофтуер

В интернет: Microsoft мисли за Android

Microsoft е пред труден избор за направления от своята дейност, в които идеите й не работят
Microsoft е пред труден избор за направления от своята дейност, в които идеите й не работят

Тази есен се очаква да излезе мобилната операционна система Windows 10 Mobile. В интернет обаче се разпространяват упорити слухове, че Microsoft може да премине в лагера на Android.

Различни публикации изтъкват, че в скорошно писмо до служителите шефът на Microsoft Сатя Надела намеква за труден избор в области, където идеите на компанията не работят.

[related-posts]

Отбелязва се също така продажбата на част от услугата Bing Maps на компанията за таксиметрови услуги Uber, въпреки че тази сделка няма пряко отношение към мобилната платформа на Microsoft.

Друг факт, на който обръща внимание WMPowerUser.com, е отказът на Microsoft от направлението за медийна реклама и предаването на този бизнес към компаниите AOL и AppNexus.

AOL привлича в редиците си 1200 служители на Microsoft, като освен това ще използва търсачката Bing вместо Google в своите сайтове в продължение на 10 години.

още от категорията

Microsoft интегрира 5G свързаност директно в Windows 11

TechNews.bg

„Алианс за надеждни технологии” ще възстановява доверието в Big Tech

TechNews.bg

Нова версия Android 17 се очаква към средата на годината

TechNews.bg

Microsoft олекна с близо половин трилион долара за ден

TechNews.bg

Microsoft създаде AI ускорител от следващо поколение

TechNews.bg

Bosch и Microsoft внедряват агентен AI в производството

TechNews.bg

Коментари