TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Китайски инвеститори придобиха Vertu

Средната цена на луксозните смартфони Vertu е 5000 британски лири
Средната цена на луксозните смартфони Vertu е 5000 британски лири

Група китайски инвеститори придоби производителя на премиум смартфони Vertu от досегашния собственик – шведската инвестиционна компания EQT, съобщи Файненшъл Таймс. Купувач на Vertu е базираният в Хонконг фонд Godin Holdings.

След обявяване на сделката главният изпълнителен директор на Vertu Масимилиано Поглиани подаде оставка, коментирайки, че е време да предаде лидерството на нов екип. Условията по поглъщането не се съобщават от Vertu и EQT.

[related-posts]

Nokia създаде Vertu през 2008 г. в опит да заеме нишата на луксозните смартфони и все още притежава малък пакет акции в компанията. Шведската инвестиционна компания EQT придоби Vertu от Nokia през 2012 г. за сумата от 200 млн. евро.

Vertu пусна първия си смартфон през 2002 г., като за три години продаде 450 хиляди устройства по целия свят. Средната цена на Veru смартфоните е 5000 британски лири, поради използването в тях на скъпоценни камъни и метали.

още от категорията

Смартфони с 80% отстъпка предлага А1 през август

TechNews.bg

Palo Alto Networks придобивa CyberArk за 25 млрд. долара

TechNews.bg

Samsung Galaxy Z Fold7, Z Flip7 и Z Flip7 FE – на лизинг с 0% лихва от А1

TechNews.bg

Nokia изглежда търси нов партньор за смартфони

TechNews.bg

Защо смартфонът гасне, когато слушаме гласови съобщения

TechNews.bg

Пазарът на смартфони – слаб ръст и уверен лидер 

TechNews.bg

Коментари