TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Huawei и Xiaomi влизат на пазара за лаптопи

Очакват се 10-инчов хибрид и 15-инчов ноутбук под Linux

Две мощни китайски компании ще атакуват пазара на лаптопи. През следващата година се очакват първите мобилни компютри с марките на Huawei и Xiaomi – играчи от Топ 5 в бизнеса със смартфони.

Тайванският производител Compal Electronics вече е получил поръчка от Huawei за сглобяване на 600 хиляди ноутбука, докато Xiaomi е възложила на Compal и Quanta Computer общо 800 хиляди машини, съобщи DigiTimes.com.

Заявените обеми са по-малко от очакваните, отбелязва тайванският източник. Очевидно Huawei и Xiaomi ще навлизат предпазливо на пазара, предвид намаляващото търсене на ноутбуци напоследък.

Именно заради слабото търсене, играчи като Sony, Samsung и LG прекратиха или значително редуцираха участието си на пазара за мобилни компютри. Единствено Apple успява да запази нива на печалби от продажбите на лаптопи, твърдят анализаторите.

По данни на TrendForce, през третото тримесечие на 2015 г. доставките на MacBook в световен мащаб са нараснали с 20%, в сравнение с предходните три месеца, в резултат на което делът на Apple е достигнал 11,8%.

За техническите характеристики на лаптопите на Huawei и Xiaomi се знае твърде малко. Очаква се Huawei да  пусне 10-инчов модел с хибридна конструкция, докато Xiaomi ще заложи на 15-инов ноутбук под Linux на цена около $470.

още от категорията

Безконтактни плащания с Huawei смартчасовници и Curve Pay в целия ЕС

TechNews.bg

Китай пусна AI клъстер с 10 000 процесора от Huawei

TechNews.bg

Xiaomi набира армия от AI специалисти, инвестира милиарди

TechNews.bg

С далновиден ход Huawei удържа цените на смартфоните

TechNews.bg

AI и смарт автомобили движат растежа на Xiaomi

TechNews.bg

Huawei: Върнахме се триумфално на пазара за смартфони

TechNews.bg

Коментари