TechNews.bg
E-обществоБизнесВодещи новиниНовини

ИТ милиардери създадоха фонд за зелена енергетика

Водещи ИТ предприемачи обявиха днес създаването на фонд за зелена енергетика. Инвеститори в Breakthrough Energy Coalition са имена като Бил Гейтс (основател на Microsoft), Джеф Безос (шеф на Amazon) и Марс Зукърбърг (шеф на Facebook).

Участниците в коалицията ще оказват финансова подкрепа на начинаещи енергийни компании и иноватори, които лансират на пазара свои изобретения за достъпна чиста енергия. Те си поставят за цел да развият производството на енергия без отделяне на вредни газове.

[related-posts]

Технологичните гиганти все по-често се присъединяват към инициативи, свързани с чистата енергия. През октомври 2015 г. Apple съобщи, че 87% от нейните сгради по света работят с енергия от възобновяеми източници.

По думите на Марк Зукърбърг, вложенията само във ВЕИ не са достатъчни. За позитивно бъдеще на следващите поколения трябват също инвестиции в дългосрочни проекти, които компаниите и правителствата не финансират. Размерът на фонда Breakthrough Energy Coalition не се съобщава.

още от категорията

Германия, Великобритания и България: топ 3 пазара за ВЕИ колокация в Европа

TechNews.bg

Отрицателните цени на тока в Европа се удвоиха през първото тримесечие

TechNews.bg

Отрицателните цени докарват гръцките PV паркове до ръба на фалита

TechNews.bg

Отрицателните цени на тока във Франция достигнаха нов рекорд

TechNews.bg

Задават се мрежови такси за големите соларни паркове

TechNews.bg

Компания на Бил Гейтс строи ядрен реактор от ново поколение

TechNews.bg

1 коментар

дедо знае 01/12/2015 at 22:10

ОТ ТЕЗИ ХИЕНИ НЯМА ДА ВИДИТЕ НИЩО ДОБРО.

Отговор

Коментари