
Apple планира да построи център за изследвания и разработки (R&D) във виетнамската провинцияя Да Нанг, съобщи местното издание BizLive.
Центърът ще фокусира дейността си изключително на азиатския пазар, като целта на Apple е да засили конкурентността си спрямо местните производители. Неотдавна компанията отвори свое подразделение във Виетнам.
И други технологични гиганти, сред които Microsoft, Intel и Samsung, отвориха подразделения в азиатската страна през последните години. R&D центърът на Apple ще бъде първата голяма инвестиция на компанията във Виетнам.
[related-posts]
Информациите за отваряне на подобен център се появиха още през март тази година. Окончателно решение за инвестицията се очаква да бъде взето от Apple в края на август.
