TechNews.bg
Водещи новиниЛ@йфНовини

Границата между мебели и домакински уреди се размива

Модулните хладилници BESPOKE се вписват в различни пространства (снимка: Samsung)

„Революционни” нови хладилници на Samsung идват в Европа, стана ясно на изложението IFA 2019 в Берлин. Замислени като модулни единици, BESPOKE се вписват в различни пространства с дизайните си, вариращи с една до четири врати, и подчертават тенденцията към размиване на границата между мебели и домакински уреди.

Samsung представи и нова многофункционална фурна Dual Cook Steam, която прави готвенето по-лесно и „умно”. С налични осем различни варианта за готвене, предлагани чрез функцията Steam Assisted Cooking, хората получават нови начини за приготвяне на здравословни ястия.

Иновациите на Samsung в кухнята вече помогнаха за намаляване на обема на отпадъците, произвеждани в дома. На IFA 2019 компанията направи още една стъпка в тази посока, като обяви по-задълбочено партньорство с Whisk – разработчик на платформа за интелигентни храни. Така например, интелигентните списъци за пазаруване в хладилниците Family Hub дават възможност за екологосъобразно готвене за цялото семейство.

Безжична прахосмукачка POWERstick Jet осигурява 200W мощност на засмукване (снимка: Samsung)

Тъй като средностатистическият дом става все по-компактен и все повече хора продължават да се заселват в градските райони, Samsung се фокусира върху предлагането на продукти, които отговарят на новия начин на живот. Наскоро обявеният AirDresser, който визуално наподобява гардероб или вертикално огледало, е уред за освежаване на облеклото.

В допълнение, Samsung пуска на пазара Air Purifier AX9500, първата в света Wind-Free система за пречистване на въздуха. Модулният й дизайн гарантира, че може да се побере в различни домове, а трислойната филтрираща система намалява присъствието на вредни газове, прах и алергени от въздуха в жизнената среда.

С новата безжична прахосмукачка POWERstick Jet потребителите получават 200W мощност на засмукване. Благодарение на 5-слойната HEPA филтрираща система и 1 час живот на батерията, тя може да улови 99,999% от праховите частици и алергени, като ги предпазва от изтичане обратно във въздуха.

още от категорията

Samsung разпродава машини за чипове, ще се модернизира

TechNews.bg

Samsung планира да внедри „мечтан процес“ за чипове до 2030 г.

TechNews.bg

Microsoft обвини Samsung за проблем в Windows 11

TechNews.bg

Samsung и AMD ще разработват съвместно AI памети

TechNews.bg

Samsung използва водорасли в производството на дисплеи

TechNews.bg

TCL застрашава лидерството на Samsung при телевизорите

TechNews.bg

2 коментара

:o) 09/09/2019 at 11:57

Бе чудят се каква глупост да измислят 🙂
Хладилника винаги ще си е хладилник, няма да стане самолет…

Отговор
ха 06/09/2019 at 11:43

Ще си купя от диваните хладилници, за да може изстудената бира да ми е буквално под ръка в дръжката на дивана. Но се чудя изпитите кенове къде да ги трупам. Щеше да е добре, ако в дивана бяха интегрирали и кошче за боклук…

Отговор

Коментари