TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Застрашен е бизнесът на азиатските РС доставчици в САЩ

Топ производителите на PC от Азия нарушавали патенти, твърди американска фирма
(снимка: CC0 Public Domain)

Американска компания обвини няколко от най-големите производители на персонални компютри в нарушаване на нейни патенти и настоява Комисията за международна търговия на САЩ (USITC) да забрани вноса в страната на техните продукти.


VideoLabs атакува тайванските производители Acer, Asus и MSI, наред с китайските Lenovo и Motorola Mobility (собственост на Lenovo). Тя твърди, че компютрите и друго оборудване, произведено от изброените компании, работи с графични ускорители (GPU) с функции за обработка на видеосигнали, които използват патентовани технологии. USITC вече обяви, че разследва случая.

Китайските и тайванските компании са обвинени общо в нарушаване на четири патента. Съответната жалба е изпратена до USITC на 1 юли 2022 г. Комисията ще разгледа аргументите на ищеца и ако ги намери за убедителни, може да въведе забрана за продажба на определени продукти на азиатските производители в САЩ.


[related-posts]

Acer, Asus, MSI, Motorola Mobility и Lenovo все още не са отговорили публично на обвиненията в нарушаване на интелектуалната собственост на VideoLabs.

Според данни на IDC за РС пазара през второто тримесечие, Lenovo, Acer и Asus са сред петте най-големи доставчици на персонални компютри в света. Lenovo заема първо място с доставки на 17,5 милиона компютъра през отчетния период и пазарен дял от близо 25%.

Тайванските конкуренти на Lenovo контролират по над 6% от пазара. Acer в частност е продала 5 милиона компютъра през второто тримесечие и държи 6,9% пазарен дял, докато Asus има 6,6% с доставените 4,7 милиона РС.

още от категорията

Митата на Тръмп затормозиха пазара на компютри

TechNews.bg

Тригодишен пик на пазара за персонални компютри

TechNews.bg

Доставките на РС растат на фона на американските мита

TechNews.bg

Google изпревари IBM в патентите за генеративен AI

TechNews.bg

Митата потапят глобалния компютърен пазар в хаос

TechNews.bg

Samsung с важна победа в патентната война за OLED дисплеите

TechNews.bg

Коментари