Група български разработчици създадоха коледен мултимедиен браузър BS-Christmas с помощта на интернет средства от ново поколение.
BS-Christmas се базира на първия български браузър BS Gold, който се появи на пазара преди няколко месеца. Създателите му от G System Group и Дата Център България твърдят, че е най-бързият в света, позовавайки се на изследвания на download.com и softpedia.com.
BS Gold е минималистичен браузър, който ползва най-малко оперативен ресурс на потребителя.
Новата разработка BS-Christmas дава възможност на всеки да използва напреднали технологични инструменти за сърфиране и работа в мрежа с директна връзка до социалните профили в най-популярните сайтове, както и да редактира по лесен начин уеб съдържание.
Разработчиците на продукта са създали Център и Фонд за подпомагане на талантливите български деца. Вече една част от центъра е построена със средства от платената версия и доброволен труд. В него младежите ще се занимават с разработване на собствени софтуерни продукти.
Професионалните версии включват редица функции и инструменти от четвърто поколение за работа в интернет, в помощ на ИТ специалистите: изготвяне на програма, отговаряща на последните изисквания; възможност за конфигуриране при работа с уеб приложения; интуитивна система за контрол на сложни процеси; анализ, контрол, мониторинг и оценка на риска в интернет и др.
Професионалните инструменти, разработени на базата на технология Black Screen, служат в редица сфери на кибер отбраната и борбата с кибер престъпленията.
BS-Christmas, както и различни демо версии на професионални инструменти могат да бъдат свалени безплатно от официалният сайт за Европа.
Даунлоуд: BS-Christmas
Пълен боклук!! Но виж криптиращата им система е яка и е супер!!
Герасимов е дрънкало но ги разбира нещата !
Честита Нова Година!
Браво на всички коментирали. Радвам се, че поне мнение имате по въпроса, Аз го оценявам и смятам, че ще допринесе за по нататашната политика на компанията ни и за подобряването качеството на нашите продукти!
Трябва да доуточня само някой нещта, който може би поради моя вина са Ви подвели.
Важното е да се знае, че тове не е браузър(Изключвам донякъде коледния той е 1.0 версия на минималистичен мултимедиен браузър), но поради неразбирането на този тип (NGIT) тихнологии с двойно предназначение(не се притеснявайте заблудата не е само в родното общество/все пак този тип инструменти са буквално 2010-2011 година и все още са новост)тази продуктова гама се категоризира като браузър. Това не е фатално и даже е забавно. Факта обаче е, че все по често ще слушате за този род инструменти и то точно поради факта, че те започнаха да навлизат на пазара. Кризата и кибер заплахите отвориха тази пазарна нишша още по широко!И докладите ни за НАТО и Simens го доказват!
Това наистина е българска технология и ние много се гордеем с това, но тя не е предназначена за Българския пазар(засега) и дори за Европейският! Защо??! Това ще оставя да помислите! Ще ви кажа само, че двойното им предназначение ни поставят в една графа с производителите на оръжие, а това от своя страна ни ограничава да пускаме каквото си искаме и където си искаме!!!Инструменти от този тип се ползват от редица организации за собствената им кибер отбрана и за контрола на изключително сложни процеси.
Друго важно нещо е, че БЕЗПЛАТНИТЕ ДЕМО версии за Европа са силно ограничени и орязани от към функционалност.Целта е само да се презентира технологията! Редица функции описани дори на сайтовете ни не ФУНКЦИОНИРАТ ВЪВ ТЕЗИ БЕЗПЛАТНИ ДЕМО ВЕРСИИ. Освен за тези, който имат достатъчно средства и чисто минало за да минат одобрение от наша страна и да имат възможността да си поръчат ПРОФЕСИОНАЛНИ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ИНСТРУМЕНТИ!!!! Тези инструменти се изработват по индивидуални задания и са строго контролирани от международни организиции!
Вратите ни са отворени за всеки(на дървени философи не откликваме/времето е пари), който желае да научи повече за нашата работа и сфери на занятие! Информация може да получите от официалните ни сайтове.
Здравейте,
Казвам се Георги Тодорв Герасимов и съм част от екипа, работещ по проекта NGIT, част от който е Black Screen.
Пиша тези редове като официален отговор на редица въпроси и твърдения появили се в български сайтове през последните няколко дни.
Преди всичко Black Screen е търговска марка на група програмни и апаратни средства за работа в inernet. Апаратните средства са специализирани електронни устройства с общо и специално предназначение и нямат никаква връзка с BS-Christmas.
Това, което е важно да знаете е, че въпросът за „бързодействието” е непосредствено обвързан с проект, чието име е Pandora. Грешката е допусната поради факта, че през месец януари 2010 год. продуктът бе публикуван в раздел „браузъри”, макар да става дума за набор от инструментални средства.
Три дни след като бе представен той бе изтеглен и всяка информация за него бе заличена както в мрежата така и в част от специализираните издания по наше настояване.
Към момента в internet е достъпен само и единствено screenshot на проекта, който бе част от статията „Хибридни технологии и Silverlight”, публикувана през месец март на следния адрес:
http://teacher.bg/cs/blogs/avatara/archive/2010/03/12/30488.aspx
В таговете към статията се е запазило името на проекта. Самият проект е официално закрит и всякакви по-нататъшни разработки свързани с него са прекратени.
Свалянето на проекта и замяната му с BS 1.0 бе продиктувано от факта, че някои от функциите, включени в Pandora бяха използвани за брутфорс-атаки, атаки на междусайтовите скриптове (Rialto, WordPress, Twitter и др.), SQL инжекциите („слепи” Double blind SQL Injection към Babylon) и пр..
Нашата политика е насочена към обучение, подпомагане на развойна дейност на млади специалисти и изграждане на бази от знания. Считаме за неетично и неморално използването на специализирани знания за нанасяне на нематериални щети, независимо от доводите, които се изтъкват.
Пълната информация за конкретните случаи може да прочетете в официално публикуваните доклади, имащи непосредствено отношение към темата.
Кибератаките през изминалата 2010 година нанесоха изключително тежки поражения на IT-сектора. Достатъчно е да посочим дейността на групата известа като /dev/ttyS0, които публкуваха над 2 000 уникални SSL ключа, позволяващи безпроблемно проникване в рутерите и маршрутизаторите на компании като Cisco, Linksys, D-Link, Netgear и др..
http://code.google.com/p/littleblackbox/
Рязко се увеличиха случаите на заобикалянето на DEP (старо наименование – SafeSEH) и ASLR в IE използваща уязвимост в NX/XD ( AMD – NX, Intel – XD), с всички произтичащи от това последствия. Червеят Stuxnet (атакуващ SCADA-контролерите), Payback, атаките от типа BlackHat SEO и др. имаха доста сериозни последствия за енергетиката, транспорта, контролът на водните източници.
Друга изключително сериозна тема са предизвикателствата на HTML5. Тъй като стандартът не е обвързан с плъгини, което позволява провеждане на атака без това по някакъв начин да е в зависимост от използвания браузър.
Функцията encode_base64() в Perl може да направи малки чудеса, ако бъде използвана правилно. Дори при устройства като MovieBeam „секретния вектор” както и допълнителните правила ги могат да бъдат намерени на много места в мрежата.
Категорично заявявам, че не желая продукти, към чиято разработка имам някакво отношение да бъдат използвани за подобни цели.
По-добре е да „развалим” умишлено това, което правим и да го премахнем доколкото е възможно, отколкото то да попадне в ръцете на недобросъвестни хора.
Идеята за „Коледен браузър” принадлежи на група ученици. Желанието им бе да се направи нещо весело и забавно, което да бъде подарено на техни връстници от други държави в рамките на една от програмите ни.
Трябва обаче със съжаление да констатирам, че резултатът от техния труд се е превърнал в повод за скандали.
Ние никога не сме се крили, а още по-малко сме „плащали” на някой да дава един или друг вид оценка на дейността ни. Придържали сме се към правни и морални норми и сме се стремили да балансираме в някаква степен.
Информацията за контакт с нас е достъпна и вие свободно бихте могли да задавате своите въпроси.
Ако това наистина са въпроси и градивни забележки, те ще бъдат внимателно анализирани и ще ви бъде отговорено. Освен BS, към момента е отворен и проектът Vilas, а през 2011 година ще бъдат отворени два нови проекта. Предварително изказвам благодарност за направените коментари (добри и лоши), защото те са някаква форма на отношение.
Пожелавам на всички весела Коледа и щастлива и успешна Нова година.
Георги Тодоров Герасимов (Avatara)
Няма изследване на download.com и softpedia.com, според което това творение да е най-бързият браузър в света. Ясно е че е платено за тази статия. Също така е ясно и че половината от коментиращите статията и го хвалят имат нещо общо с браузъра, или с фирмите които са го създали, което е наистина жалко.
Много добра програма моите адмирации много добре .
Невероятно удобен интерфейс иинструменти.
Искам да знам нещо повече за бъдещите версии на продукта и моля ви малко по цивилизовано се дръжте това е публично място
ъъъ ти си пълен кретен и **** и си едно голямо недоразумение ще ти кажа едно работил съм с дата център и джи систем идвете фирми са много печени изобщо там са истински хора браво за хубавото дело браво готяги кефите ме
Инфо Дейта Център не само се занимават с виртуализация и клауд компютинг, но са и единствените в България, които истински разбират темата. Техни продукти са Уебтоп 2.0 и V-Office.
А Стефан Петрунов е човека, който за първи път заговори за виртуализация още преди години (2002) по времето на прочутия Южен Кръст. Там някои от услугите бяха виртуализирани на VMware 1.0.1.
Програмно недоразумение!
абе хора кво са пените бре нека да правят кат имат желание и амбиция да работят а не да***************************. Браво е компанията имате мойта подкрепа
Хм хубавичко си е продуктчето а пък относно тоя писател бай мили ли шили ли кав си там не та знам та момчето дето прай системите на Южен кръст навремето се казваше стефан ма са убия не помня петрунски ли беше или бобев. Евала на тея дето са го правили. Имам малки забележки но това се преживява.
Намерих още, като се разрових. Цитирам:
First of all, BS Gold is completely free, lightweight (less than 3MB of hard drive space) and low resources consumer. Unlike Mozilla Firefox for instance, BS Gold will use less than 1% of your system resources.
BS Gold is also extremely fast. Based on your internet connection, BS Gold needs between one and 5 seconds to load a webpage.
Адрес: http://download.famouswhy.com/bs_gold/
А там видях, че има и Editors Pick, което си е нещо.
И още. Прегледах българският сайт. Там има FTP-анализатор (каквото и да означава това). Да си призная, от това, което попрочетох май не ставаше дума за IE.
Цитирам:
Поддръжка на основни FTP сървъри, като:
∙ Bull GCOS 7 или Bull DPS 7000
∙ Bull GCOS 8 или Bull DPS 9000/TA200
∙ Cisco IOS
∙ Distinct FTP Server
∙ EPLF (Easily Parsed List Format)
∙ HellSoft FTP Server for Novell Netware 3 and 4
∙ HP 3000 or MPE/iX, включая HP 3000 с Posix
∙ IBM AS/400, OS/400
∙ IBM MVS, OS/390, z/OS
∙ IBM OS/2
∙ IBM VM, z/VM
∙ IBM VSE
∙ KA9Q or NOS
∙ Microware OS-9
∙ Music (Multi-User System for Interactive Computing)
∙ NCSA FTP Server for MS-DOS (CUTCP)
∙ Novell Netware
∙ Novell Netware Print Services for UNIX
∙ TOPS20
∙ UniTree
∙ VMS or VMS (including Multinet, MadGoat, UCX)
∙ Wind River VxWorks
∙ WinQVT/Net 3.98.15
∙ Xecom MicroRTOS
Забележка: Пълният списък със сървъри е над 57 странници.
Анонимен, това си е там.
Дай да те видим бе човек. Покажи ТИ какво си направил, че да ругаеш. Давай. Тези ги видях ме кефят, защото правят нещо. Дай да те видим. Нали си голям мъжкар. Направи нещо. Тури някъде да го теглим и да видим. Давай. Покажи какви велики програмни продукти си сътворил, ама ТИ, а не някой друг.
Просто не се сдържах.
Ето хронологията:
16 януари 2010 – 10:12 СЕВ
Oфициално се появява BS-1.0.0.0 (продуктът е регистриран)
16 март 2010 – 22:13 Лас Вегас САЩ – конференция на MIX10
Официално е представен IE9
РАЗЛИКА ОТ ТРИ МЕСЕЦА!
Продължавам.
16 декември 2010 – Opera, цитат:
One of the fastest, SMALLEST and smartest full-featured web browser
17 декември 2010 – Google, цитат:
Google Chrome was developed to be a browser that combines a MINIMAL DESIGN with sophisticated technology to make the web faster, safer, and easier.
Моля обърнете внимание на датите.
Но, нещата не спират до тук. Има нещо много по интересно.
Цитирам:
МИНИМАЛИСТИЧНИЯТ ИНТЕРФЕЙС НА IE9, обезпечава максимално работно пространство за преглед на web-странниците.
Полето за търсене, навигационните клавиши и спомагателните такива са разположени в един ред.
Адрес:
http://www.microsoft.com/presspass/presskits/internetexplorer/
ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ СРАМУВАМЕ, ЧЕ БЪЛГАРСКИ ДЕЦА СА НАПРАВИЛИ НЕЩО, КОЕТО ДРУГИТЕ СЛЕДВАТ?
Аз лично се пучувствах много горд.
Няма значение дали е грозно, криво или неугледно. Наше си е и си ми е мило.
НЕ СЕ СРАМУВАМ, ЧЕ БЪЛГАРСКИ ДЕЦА ДИКТУВАТ МОДАТА
Последно и спирам (ама съм бесен).
Анонимен, ЗАЩО НЕ ЧЕТЕШ?!!!!!!!!!!!!
Тези са деца. ДЕЦА. Д-Е-Ц-А!!!!!!!!!!!!!!!
Три момчета и едно момиченце.
Браво за коментарите за картинките. Не знаех, че от едно дете ще се иска да нарисува шедьовър. Момичето в момента учи приложни изкуства и опита и в подобни проекти е нулев, но поне е опитала. Сега разбирам защо децата ни напускат България.
Знаеш ли ти, който ги ругаеш, къде живеят и при какви условия?
Имаш ли представа как са събирали пари за да си купят компютър?
Продължавай в този дух. навремето така съсипахте Бисквитка и още маса други свестни неща. Ей за това ще сме на това дередже.
Що се отнася до Delphi и тук издънката ти е тотална. :-)))
Истината се оказа много проста.
За да имат лицензи са се регистрирали в програма на Microsoft (има имената им и в BizSpark и в Web Site Spark). От там са получили Visual Studio и някакви други неща. Не знам на какво са писали. Може да е на VB или на C#, но не съм чувал Visual Studio да ползва Delpi, а още по-малко форми.
Това е и причината да ползват Trident. Просто са били достатъчно честни за да се регистрират и да работят както рaботят белите хора.
Имайте някакъв срам. Та те ви ПОДАРЯВАТ това, което са направили.
Всъщност какво друго може да се очаква от хора, които двадесет години рушат и мразят.
Идва Коледа и те са се постарали да ви зарадват. За благодарност вие ги наругахте и се подиграхте жестоко с труда им. Похвално постъпвате. Браво. По-добре да ги бяхте застреляли. Поне ще се оттървете веднъж и завинаги от тях.
Ха-ха-ха-ха … лелееееее. :-))))))
Анонимен. Абе, човек. Колкото и да съм тъп формите са най-малко два броя или аз тотално съм окьоравял. Сега го пуснах за да видя за какво става дума.
ФОРМИТЕ СА НАЙ-МАЛКО ДВЕ И НЯМА БУТОНИ!!!!!!!
Не видя ли, че БУТОНИТЕ (къде ги видя тези бутони) са като във web-базираните приложения? Елементарно е. А и не са го крили.
Момчетата дори не са си дали труда да ползват нещо от рода на DotFix. Все им е тая дали някой ще ползва Amadillo или ReFox.
Че те ако без защита са изпързаляли такъв експерт по кракване, какво ли би било ако ползваха защита. Ха-ха-ха …. 😉
Браво. Браво. Продължавай да плюеш, ама внимавай да не станеш за смях в усилията си, защото пропускаш очевидни истини.
Е, гати премятането. За такова никога нямаше да се сетя. Ха-ха-ха. Да не видиш колко са прозорците, а да се правиш на отворен. Ха-ха-ха. Дерзай. :-)))))
Все пак момчетата искат да помогнат на свои връстници, а не да си мерят … хммм … авторитетите. :-))))
Я малко по-ведро. :-))))))))
Момчетата, които са го правили са ученици.
А вие които ругаете, сте си най-обикновенни критикари и нищо повече. Като сте толкова добри, защо не вземете да направите вие нещо? Все пак нали трябва да покажете на момчетата как се прави.
Тос се видя, че в декомпилацията ви няма (тотална излагация си беше написаното), но поне в друго може да сте добър. :-)))))
Пълни глупости. Продуктът е добър.
Доколко Delphi е умрял език е доста спорно (както и как точно е писан браузърът (интересно какъв декомпилатор е ползвал анонимният, за да твърди подобни щуротии).
И след като е ученически що Анонимният не вземе да направи нещо та да видим колко му е мозъка (това във връзха с твърденията къде какво е слагано, защото формата не е една доколкото аз видях и май връзката с IE се свежда до използването на Trident).
Сега по темата. Ако не греша тя е за КОЛЕДА!
Определено не е браузър. Много повече е.
Донякъде прилича на RAD HTML редактор, но трябва да поработя за да кажа.
Разгледах какво са писали за него. Доколкото схванах е ориентиран към WPF и поддръжка на HTML5.
Що се отнася до енджина то същият се ползва от AOL, Yahoo, NeoPlanet, iRider и много други.
Съгласете се, че Opera ползва Presto. Mozilla ползва Gecko.
Само не ми казвайте, че Madfox е Mozilla или, че Flock е Firefox.
Да споменавам ли Salamander, Orca, ManyOne, Galeon, Aphrodite и др..
Дайте преди да ругаем да видим как точно стоят нещата.
Браво на момчетата.
А това е чиста проба peopleware технология. Най-хубаво е, че поддържа H.264 / AVC / MPEG-4.
Една форма, а? Я по добре си оправете познанията, преди да се правите нма велик. И дайте да видим нещо ваше. Така, де. И ние искаме да Ви оплюем яко. :-))))))))
Така, инсталирах си BS Gold за да видя българското чудо сред браузърите.
Ето какво видях:
Приложение, писано на Делфи (почти умрял език), със отвратителен user-unfriendly интерфейс, състоящо се от една форма с embed-нат Internet Explorer (TWebBrowser?), combobox (TIEAddress?) и няколко бутона.
Иконката на браузъра изглежда сякаш е правена на Paintbrush под Windows 3.1. Знамето в горния ляв ъгъл е без коментар.
Като цяло прилича на ученически проект по информатика.
И, да, аз съм виновен за положението в България, защото гледам реално на нещата.
Здравейте,
Тодоре, прав си. Тези са адски яки. Анонимният хал хабер си няма, какво правят момчетата. Имам един адрес. Там има екрани на истинската система. Вярваш или не ама това наистина работело в реално време.
До преди няколко седмици можеше да се дръпне от Австралия, но затвориха кранчето. Имам един познат в Лондон и той обеща, ако се прибере да ни донесе дискче.
Дай някакъв адрес за FTP-тата дето ги правят тези юнаци ако имаш.
Аз имам един но там е само дено и е ограничено. Искам да мога да качвам едновременно на десетина и повече сървъра.
Infodatacenter не се ли занимаваха с виртуализация или греша?
Ако са те там има едно момче, което навремето беше създало системите на Южен кръст. Много е добър. Стефчо или Стефан.
Ей тука турям адресчето, ама дайте инфо откъде може да се дръпнат последните им неща. Имат адски добри снифъри, а раззни благини за управление на серийни портове, а съм на зор.
Адрес с много интересни нещица:
http://subtle-bg.com/BSTest/
Със здраве.
Колега, има версия за Linux и за MAC OS. Аз лично ползвам такава версия но не е коледна. Използвам я за мапване и трасиране на сайтове. Дръпнах я преди година от един австралийски сайт.
Ако искаш виж някой приятел, който работи в чужбина. Някъде по дисковете към списанията може да се намери.
Много добре изглежда, но засега мога да оценя само по външен вид… и то от снимки на екрана, а колко добре би било, ако имат възможността и желанието да го портнат и за Линукс… Така ще получи още по-силна подкрепа от едно по-голямо общество – въпросът е да има възможност да бъде изпълнявана програмата в Линукс среда, а не чрез емулатори.
В България положението никога няма да се оправи заради такива като #1.
За разлика от него, хората поне създават нещо полезно
Ползвал съм първият BS. Там са четири продукта в едно. Цветът е черен и е много изчистен.
Наистина правят свестни неща.
Парсерът им е много добър, а WEB-Repear е направо като отверка. Ако гледате клип в YouTube ще го оцените. Аз го използвам за да слушам радио и да си свалям картинки. :-))
Имат и една програмка за сваляне на клипове, но май ги накараха да я изтеглят.
Знам, че са пробили в cNet, ZDNet (от където тръгна и Уйкилийкс) и на много други места.
Ако питате мен, това определено не е браузър, а си е система за оптимизация на сайтове. Такива системи струват адски много пари, а тези го подаряват.
Пак казвам браво на момчетат. Да са живи и здрави и дано не ги откажат, че като знам какви сме си българите, веднага ще ги оплюят.
Това е някакво начало.
Моля ви само да оправите цветовете и дизайна – не са приятни за гледане и е много претрупан.
Трагедия…