TechNews.bg
Л@йф

Тийнейджър хакна сайта на полицията в Белгия



17-годишен успя да хакне сайта на федералната полиция в Белгия. Младежът кибер престъпник е извадил от строя и холандската, и френската версии на сайта.
Властите на Белгия вече са арестували тийнейджъра, като за това им е помогнало посланието, оставено от него. Хакерът явно е търсил славата, тъй като в съобщението си посочва, че е седемнадесетгодишен и обвинява в некомпетентност полицията.
Според регионалния вестник Sud Presse, хакерът е оставил съобщение на френски в полицейския сайт, което гласи: „Екипът на Spycheck трябва да е щастлив, че момче на 17 години е хакнало сайта на белгийската полиция”.
Младежът съветва администраторите на сайта да направят необходимите подобрения. Препоръката към правителството пък е да наеме по-висококвалифицирани полицаи.
Делото срещу хакера се очаква да стартира скоро, като дотогава той ще бъде на свобода.

2 коментара

RMPG 30/06/2007 at 17:27

Точно така 🙂

Отговор
Grigo 29/06/2007 at 16:06

Малолетни са лица под 16-годишна възраст. Този е непълнолетен!

Отговор

Коментари