TechNews.bg
Водещи новиниНовиниСофтуер

Всички в Microsoft работят съгласувано по Windows 9

Следващата Windows версия се разработва в много по-тясно сътрудничество между екипите на Microsoft
Следващата Windows се разработва в тясно сътрудничество между екипите на Microsoft

Почти всички инженерни екипи на Microsoft си сътрудничат в разработката на следващата версия на Windows, известна засега като Windows 9, според изтекла в интернет вътрешна информация.

Официално, никой в Microsoft не говори за следващата голяма версия на Windows. Публикация в Seattle Times обаче твърди, че почти всички разработчици на компанията участват в новия проект.


Знае се също така, че компанията ще върне менюто Start обратно на десктопа в предстоящата актуализация на Windows 8.1. Изданието се позовава на бележки от двамата вицепрезиденти на Microsoft – Джо Белфиоре и Дейвид Тредуел, които отговарят съответно за потребителския интерфейс и ядрото на операционната система.

[related-posts]

По-рано тази година повечето инженери на Microsoft са имали среща, на която са обсъждани функциите на следващата Windows и сътрудничеството между екипите. В документ, изготвен от Дейвид Тредуел, се съдържа информация от екипите за Azure, Office, Skype и Bing.


Преди това различните екипи на Microsoft – за Windows, Windows Phone и Xbox – е трябвало да преодоляват организационни бариери, въпреки съгласието за общо ядро и дизайн на платформата. Сега тези бариери не съществуват, споделя Тредуел, в резултат на което следващата Windows версия ще предложи на потребителите функциите, от които те наистина се нуждаят.

още от категорията

Microsoft си разработи собствен процесор за облака Azure

TechNews.bg

Сатя Надела: AI не трябва да обогатява само шепа технологични гиганти

TechNews.bg

Microsoft иска да отслаби монопола на Nvidia

TechNews.bg

Microsoft намалява зависимостта си от OpenAI

TechNews.bg

Microsoft иска да забрани препродажбата на лицензи за Office и Windows

TechNews.bg

Microsoft тества прехвърляне на приложения между Android и Windows

TechNews.bg

Коментари