TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

ЕС одобри сделка на Oracle и Micros Systems за $5,3 млрд.

В последните 10 години Oracle погълна около 100 компании, като плати за тях общо 50 милиарда долара
В последните 10 години Oracle погълна около 100 компании, като плати за тях общо 50 милиарда долара

Европейската комисия одобри една от най-големите сделки в историята на Oracle – поглъщането на Micros Systems за сумата от 5,3 млрд. долара.

Комисията смята, че сделката няма да навреди на конкуренцията в сектора, тъй като съвкупният пазарен дял на двете компании е ограничен и силните конкуренти ще останат такива и след финализиране на покупката, гласи официалното изявление.

Micros Systems продава свързани към интернет касови апарати и софтуер за обслужване на клиентите и управление на бизнеса. Клиенти на компанията са 370 хиляди ресторанта, 30 хиляди хотела и 59 хиляди магазина. Приходите на Micros Systems за последната финансова година възлизат на 1,27 млрд. долара.

Очаква се сделката да бъде финализирана по-късно тази година. Инвеститорите в Micros Systems ще получат от Oracle по 68 долара за всяка своя акция.

[related-posts]

Oracle се опита да купи Micros Systems още преди шест години, но сделката пропадна в последния момент. За американската компания сегашното поглъщане е второто по големина в цялата й история – през 2009 г. Oracle купи Sun Microsystems за сумата от 5,7 млрд. долара.

В последните 10 години софтуерният гигант погълна около 100 компании, като плати за тях общо 50 милиарда долара. Приходите на Oracle за четвъртото финансово тримесечие, приключило на 31 май, възлизат на 11,3 млрд. долара, а печалбата е 3,6 млрд. долара.

още от категорията

Balkan Services обяви стратегическа инвестиция в BizLink

TechNews.bg

Най-голямата сделка в историята: SpaceX придоби xAI

TechNews.bg

Няма пари за нови AI центрове: Oracle може да съкрати 30 000 души

TechNews.bg

JetHost.BG придобива компания с няколко бранда в САЩ

TechNews.bg

Европейската комисия предлага промени в законодателството за киберсигурността

TechNews.bg

Когато миграцията от SAP към Oracle зацикли

TechNews.bg

Коментари