TechNews.bg
АнализиВодещи новиниНовини

Сериозен спад в продажбите на iPhone

Пазарът на смартфони е пренаситен, продажбите намаляват
Пазарът на смартфони е пренаситен, продажбите намаляват

Общо 292 млн. смартфона са продадени в света през първото тримесечие, което е спад с 1,3% на годишна база и с 18,6% спрямо предходното тримесечие, сочи нов доклад на компанията TrendForce.

Спадът на пазара се обяснява основно с неговото насищане. Прави впечатление намаляването с 43,8% на доставките на iPhone спрямо предходното тримесечие – от 75 до 42 млн. броя, докато при устройствата на Samsung се наблюдава ръст от 2,5% до 81 млн. броя.

Сумарно, Apple и Samsung са продали 123 млн. смартфона през тримесечието, а китайските производители за първи път ги задминават с общи доставки в размер на 125 млн. броя и увеличават дела си от 41,5% до 42,9%. Но и при тях е регистриран спад спрямо предходното тримесечие с цели 16%

[related-posts]

TrendForce смята, че Apple не може да коригира ситуацията. Очаква се през настоящата година компанията да продаде 213 млн. смартфона, което ще бъде с 10% по-малко спрямо предходната година.

Що се отнася до Samsung, анализаторите прогнозират, че корейският производител ще реализира тази година 316 млн. смартфона, запазвайки нивото на продажби от миналата година.

още от категорията

Забравете за разговорите с човек – чатботове ще обслужват клиентите

TechNews.bg

Apple обеща на Тръмп още $100 милиарда за производство в САЩ

TechNews.bg

iPhone 17 идва скоро: пет големи промени

TechNews.bg

Тим Кук е оптимист: Apple има „невероятна” пътна карта

TechNews.bg

Apple се събуди: ще догонва големите в изкуствения интелект

TechNews.bg

Смартфони с 80% отстъпка предлага А1 през август

TechNews.bg

1 коментар

Sir John 19/04/2016 at 17:43

На мен цените на Епъл ми се виждат непосилни за стандарта на България. Въпреки, че нашия пазар е капка в морето.

Отговор

Коментари