Възниква нова категория модели за прилагане на свързани визуални изчисления (CVC), при които хората да споделят опит и информация онлайн в интуитивни и интерактивни интерфейси, стана ясно от предварителната информация за ежегодния IDF форум на Intel. Toй започва днес в Сан Франциско и ще продължи до 21 август.
Джим Хелд, директор на изследователската програма на Intel посочва като пример за CVC симулираните среди на виртуални светове, онлайн мултиплейър игри, 3D кино и реалност, в която образите от реалния свят се комбинират с дигиталната информация, така че да представят по-усъвършенстван поглед върху света около нас.
Тази визия може да намери широка употреба в иновации за клиент-сървър платформи, по-добре разпределени компютърни техники, инструменти за създаване на 3D съдържание от потребители, и техники за усъвършенстване на употребата на мобилни устройства, смятат от Intel.
Koмпанията проучва възможностите за свързване на физическия и дигиталния свят посредством сензори. Това са едни от най-важните инструменти към физическия свят, които превръщат аналоговата информация от природата в дигитални данни. След това данните могат да бъдат обработени по компютърен път, а получената информация да се използва за подобряване на човешкия живот, казва Андрю Чиен, директор на Intel Research.
Изследователското звено на чип производителя работи с широк диапазон сензори – от микроскопични до макроскопични и визуални сензори, които следят стволови клетки, увреждания на кожата, камери и акселометри. Акселометрите улавят човешката активност, за да подпомагат обучението и забавлението, а сензорите за околната среда улесняват мониторинга над климата.
От Intel демонстрират също интерактивна система, която подпомага откриването на меланоми (ракови образувания). Чрез системата клиничните специалисти могат да уловят образ на увреждане на кожата, който след това да сравнят в база данни от медицински изображения с подобни случаи.
Сензорите могат да доставят огромни обеми данни. Едно от многото предизвикателства при сензорните проучвания е точното интерпретиране на данните, така че те да се използват ефективно, подчертават от Intel.
Изследователска платформа на компанията се усъвършенства в продължителния мониторинг на жизнените показатели на човека. Системата улавя приема на храна, за да установи степента на активност на човека. Множество прикрепени към тялото сензори предоставят подробни данни.
Демонстрацията открива малка част от потенциала на бъдещи приложения за мобилната платформа, чиято цел е подобряване на качеството на живот.