TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

Foxconn ще развива бизнеса с автономни коли в САЩ


Тайванският гигант Foxconn планира сериозни инвестиции в САЩ. Но производственият партньор на Apple не се интересува толкова от пазара на смартфони, колкото от безпилотните автомобили.


[related-posts]

По-рано се появиха информации, че Foxconn възнамерява да изгради заводи в САЩ на стойност 10 млрд. долара. Предполагаше се, че всички тези инвестиции ще бъдат свързани с производството на смартфони и компоненти за тях.

Но според публикация в Andoid Headlines, тайванската компания преследва други цели в САЩ. Твърди се, че Foxconn ще построи в щата Мичиган център за изследвания и разработки в областта на безпилотните автомобили на стойност милиарди долари.

Засега няма официална информация за бъдещите инвестиции на Foxconn в САЩ, освен намеци от страна на ръководството на компанията в различни интервюта. Но несъмнено тайванският производител има достатъчно финансови ресурси, за да стане фактор на зараждащия се пазар на самоуправляеми автомобили.

още от категорията

Дженсън Хуанг: САЩ помагат на Китай да стане световен AI лидер

TechNews.bg

Nvidia дава на автономните превозни средства „човешки мозък”

TechNews.bg

Foxconn и Nvidia изграждат суперкомпютърен клъстер за 1,4 млрд. долара

TechNews.bg

Foxconn и Nvidia строят фабрика на бъдещето в САЩ

TechNews.bg

Бъдещето е тук: все повече компании използват хуманоидни роботи

TechNews.bg

Изкуственият интелект спасява САЩ от рецесия

TechNews.bg

Коментари