TechNews.bg
АнализиВодещи новиниНовини

90 екзабайта сторидж купил бизнесът за тримесечие


Продажбите на корпоративни хранилища за данни са нараснали за една година с 13,7%, а информационният им обем се е увеличил с 39,3%, сочи нов доклад на анализаторската компания IDC.


През четвъртото тримесечие на 2017 г. пазарът на корпоративни системи за съхранение на данни възлиза на 13,6 млрд. долара, което е с 13,7% повече спрямо същия период на предходната година.

[related-posts]

Сумарният информационен обем на корпоративния сторидж, продаден в периода октомври-декември 2017 г., се е увеличил с 39,3%, достигайки 89,2 екзабайта, твърди анализът на IDC.

Лидер на световния пазар за корпоративни хранилища за данни е HPE/New H3C Group, но делът на най-големия доставчик е намалял от 20,9% до 18,9% в рамките на една година.

На второ място е друга американка компания – Dell, която контролира 18,0% от пазара. Трета е IBM с дял от 5,5%, следвана от NetApp и Huawei с дялове съответно 5,4% и 3,8% от корпоративния сторидж пазар.

още от категорията

Стъклен диск съхранява 360 TB данни за милиарди години

TechNews.bg

Предлагат революционен сторидж за нуждите на AI

TechNews.bg

Флагмански NAS на QNAP предлага 24 гнезда за NVMe памети

TechNews.bg

Цените на флаш паметите растат, SAS и SATA се разминават

TechNews.bg

QNAP Dual-NAS поддържа непрекъсната работа в бизнес среди

TechNews.bg

Пазарът на смартфони – слаб ръст и уверен лидер 

TechNews.bg

Коментари