TechNews.bg
Водещи новиниЛ@йфНовини

Подготвят истински хибрид на смартфон и камера

Устройството на Hisense прилича по-скоро на компактен фотоапарат, отколкото на смартфон (източник: Hisense)

Производителят на битова техника и електроника Hisense подготвя за пазара истински хибрид на смартфон и компактна фотокамера, става ясно от документи, публикувани на сайта на Световната организация за интелектуална собственост WIPO.


Иновативното устройство прилича по-скоро на компактен фотоапарат, отколкото на смартфон. Вижда се голям обектив – вероятно с оптичен зум. На обратната страна е разположен голям сензорен екран.

В режим на фото- и видеозаснемане дисплеят изпълнява функции на визьор. Предна камера изглежда липсва в хибридния апарат.

[related-posts]

Предвидени са стандартно 3,5-мм гнездо за слушалки, реверсивен порт USB Type-C, физически бутони за регулиране силата на звука и бутон за включване/изключване на захранването.


Патентната заявка за хибрида е подадена през 2018 г., но едва сега документът става обществено достояние. По-рано подобно устройство под името Galaxy Camera предложи на пазара корейският производител Samsung.

още от категорията

Hisense показа у нас първия в света 116-инчов RGB MiniLED телевизор

TechNews.bg

CES 2025: показаха най-големия Mini-LED телевизор

TechNews.bg

Samsung Galaxy Z Flip6 – удобен умен телефон в тялото на секси аксесоар

Мария Малцева

Родители започват кампании за детство без смартфон

TechNews.bg

Хакер може да запали смартфон от разстояние

TechNews.bg

Генеративният AI ще работи на смартфони и без интернет

TechNews.bg

Коментари