TechNews.bg
Водещи новиниНовини

Дори Mercedes-Benz започна да пести

Бизнесът на Mercedes се влоши през последното тримесечие, компанията планира намаляване на разходите в следващите години (снимка: CC0 Public Domain)

В новата реалност на индустрията за автомобили дори Mercedes-Benz е принуден да намалява разходите. Не е ясно засега дали това ще означава и съкращаване на персонал. 


Говорител на Mercedes-Benz заяви, цитиран от  Handelsblatt, че компанията е решила да намалява разходите с милиарди евро всяка година през следващите няколко години. Към драстични мерки вече прибегнаха конкуренти като Volkswagen.

В същото време Mercedes-Benz все още не е уточнил как ще бъдат намалени тези разходи и не е коментирал въпроса кога може да започне съкращаването на персонал.

Оперативната печалба на Mercedes-Benz през третото тримесечие е 34,528 милиарда евро, което е спад от 6,7% на годишна база. Печалбата преди облагане е 2,517 милиарда евро на годишна база, което е спад от 48% спрямо предходната година.


Нетната печалба на германския производител на автомобили възлиза на 1,719 млрд. евро през тримесечието, което е с 53,8% по-малко спрямо същия период на миналата година.

За първите три тримесечия глобалните кумулативни продажби на Mercedes-Benz възлизат на 1,4633 милиона автомобила, което е спад от 4% на годишна база. През третото тримесечие са продадени 503 600 коли (-1%).

Прави впечатление, че продажбите на най-скъпите модели, които са основният двигател на приходите на Mercedes-Benz, са паднали с 12% през тримесечието и възлизат на 61 800 броя.

още от категорията

BYD ще открие трети завод за автомобили в Европа

TechNews.bg

За първи път Tesla изпревари Mercedes-Benz по продажби на автомобили

TechNews.bg

Топ играч от автоиндустрията скоро ще влезе в България

TechNews.bg

Сериозен пропуск в сигурността прави уязвими автомобилите

TechNews.bg

Toyota ще пести разходи с части от китайски доставчици

TechNews.bg

2030 г. е близо: Мерцедес с твърдотелни батерии и 1000 км пробег

TechNews.bg

Коментари