Конференция разкрива как се пише качествена софтуерна документация

София, България, 17 Май 2010 – Техническата документация е лицето на всеки софтуер или това, което „превежда” продукта на езика на потребителя. Добре написаното ръководство може да увеличи продажбите, а лошата документация да създаде впечатление за ниско качество. Създаването и развитието на изрядна техническа документация и ефективното и комуникиране към потребителя са именно темите на международната конференция “Evolution of Technical Communications”. Събитието ще се проведе на 5 юни, 2010, в София в Бизнес Център „Изток Тауър” на бул „Г.М.Димитров” 16А. Сред лекторите са международни експерти в областта като Денис Кизер и Лора Белами от VMware, както и водещи български специалисти – Иван Терзиев (Experian), Йордан Станчев (SAP Labs Bulgaria), Маргарита Станева (VMware),  Бранимира Димитрова (VMware) и други.

Конференцията има за цел да дефинира предизвикателствата и възможностите, пред които са изправени авторите на техническа документация и информационните архитекти. Лекциите са фокусирани върху представянето на актуалните стандарти, новите технологии и практическия опит в създаването и комуникирането на техническа документация.

„Автор на техническа документация е все още нова и непозната професия у нас. Първото предизвикателство, пред което се изправяме е да комуникираме стойностите на професията и да определим нейния принос в цялостната верига по създаване и предлагане на един софтуерен продукт”, коментира Ваня Кирицова, мениджър Технически Комуникации, VMware.  „За нас е важно да споделяме  актуалните стандарти и добрите практики в писането на техническа документация. Новите технологии адресират нарастващите нужди от поддържане на документация за цели линии продукти и различните им версии. Това променя динамично изискванията към професията и стандартите за създаване на качествена техническа документация. Събитието ще бъде интересно не само за тесни специалисти, но и за широк кръг от информационни архитекти, както и за хора, управляващи софтуерни проекти като цяло.”

Участието  в конференцията е безплатно, като подлежи на потвърждение. Крайният срок за регистрация е 21 май, 2010. Регистрацията за конференцията се извършва онлайн на адрес: http://tcc.vmware-bulgaria.com/user/register.

Коментар