Нови услуги на НР подобряват виртуалните среди и освобождават ресурси

София, 17 Юни 2010 – Този месец HP представя нови подобрени услуги от сферата на бизнес критичните системи и виртуализираните среди. Решенията намаляват въздействието на евентуални сривове и позволяват на бизнеса да осигури необходимите ресурси за иновационни проекти.

Виртуализацията в центъра за обработка на данни може да доведе до по-голяма ефективност и гъвкавост, но тя допринася и за по-голяма сложност. Това обявиха от компанията в началото на месеца на провел се бизнес форум за надеждност на критичните системи. В резултат се създава по-голям риск от спиране на бизнес критичните приложения. За всяка минута, през която ИТ инфраструктурата не работи, бизнесът отчита негативни последици, споделиха още от НР. Сложността на бизнес критичните, технологични процеси и приложения се комбинира с факта, че в повечето компании липсват ресурси и квалифицирани специалисти, които да поддържат тези нови технологии.

Изхождайки от нуждите на бизнеса, HP разработи услуги, които да създадат ефективна технологична инфраструктура с по-голяма надеждност, скалируемост и сигурност. На състояли се по-рано този месец форум, организиран съвместно с Делойт България, компанията представи част от тях заедно с различни стратегии за управление на бизнес критичните системи в една компания.

Подобряване на работата на виртуализираните среди

Новите услуги на HP помагат на клиентите да имат единен подход в управлението на виртуализираните среди. По този начин компаниите ефективно могат да намалят продължителността на евентуалните прекъсвания на приложенията, намалявайки риска от загуби и негативни последици.

—    HP обяви своето разширено Mission Critical Services портфолио. То предоставя поддръжка на множество нива за цялата виртуализирана среда, включително хардуер, операционни системи и Citrix XenServer, Microsoft® Hyper-V и VMware virtualization software.  

—    Новите HP ITSM Assessment for Virtualized Environments увеличават оперативната ефективност на виртуализираните среди чрез експертни препоръки и приоритетни подобрения, които компаниите да приложат. Тези услуги откриват пропуски в управлението в виртуализациите.

За да помага на клиентите при елиминирането на риска от срив на системата, НР предлага разширена HP Mission Critical Partnership (MCP) поддръжка на бизнес критични системи в мултивендорни x86 среди. Компанията предоставя опит и ресурси за ефективно подпомагане на клиентите при намаляването на времето на прекъсване работата на приложенията до нула. Услугата прилага нова методология за идентификация на рисковете и сравнява представянето на системата с други добри практики, за да изготви план за подобрение на x86 средите с множество доставчици.

Минимизиране на продължителността на прекъсванията и ресурсните ограничения

Новите HP Proactive Select Services предоставят гъвкав подход за придобиване на ресурси на HP при поискване.

—    Новите услуги предлагат ресурси при необходимост на различни цени в зависимост от бюджета. Допълнителни 33 услуги в Information Technology Infrastructure Library (ITIL), блейдове, решения за съхранение на данни, виртуализация и поддръжка на SAP® приложения позволяват на клиентите икономически ефективно да използват ИТ специалисти от HP. Началната цена започва от $3,000, срещу която се закупуват кредитни точки, които да бъдат използвани при необходимост.

—    HP Priority Connect ускорява разрешаването на проблеми, възникнали при работата на различни програми, и минимизира негативния ефект от прекъсванията на работата на приложенията. Новите услуги предоставят поддръжка на цялата среда в Microsoft Windows®, Linux, виртуализация, сторидж и блейд технологии. Началната цена започва от $6,000 и включва приоритетен достъп до Global Mission Critical Solution Centers.

“Подпомагането на конкурентоспособността на бизнеса, съчетано с освобождаването на ресурси за иновации, е предизвикателство пред ИТ мениджърите”, заяви Васил Костов, Директор „Технологични услуги” в HP. „С разширеното портфолио HP предлага на клиентите цялостна поддръжка на технологичните среди, за да подпомогне минимизирането на бизнес прекъсванията и да освободи бюджети за иновации”, допълни той.

Коментар