Game On излъчи трима призьори

Владимир Дянов спечели първо място в Game On – конкурс за сценарий за компютърна игра. Финалният етъп на състезанието се състоя на „Дни на Майкрософт 2011" миналата седмица в София.

Неговият сценарий със заглавие „Пръв сред равни” впечатли журито с оригиналността си и възможността играта да бъде едновременно забавна и образователна. Наградата за победителя бе конзолата на Майкрософт – Xbox с Kinect.

Второто място спечели Николай Панайотов с играта „Лунната кула”, която му донесе награда клавиатура и мишка SideWinder. Третото място остана за Иван Спасов, а неговият сценарий „Super Vengeance Team” му осигури мишка SideWinder.

В конкурса бяха подадени 77 сценария от 73-ма участника. Жури в състав Иван Атанасов, Рая Юнакова и Мартин Кадинов оцени подадените идеи и избра трите най-добри. По време на конференцията създателите им имаха възможност публично да защитят своите концепции пред журито и участниците в конференцията.