Главен мениджър на Nokia подкрепя благотворителната кауза „Костюми на колела”

Осмото издание на благотворителното събитие „Костюми на колела” обиколи Унгария, Румъния и Сърбия между 2-ри и 5-ти юни. 300-километровата обиколка събира всеки път отбор от най-изявените ръководни кадри в света. Тази година към тях се присъедини и генералният мениджър на Nokia за региона на Алпите и югоизточна Европа, Грег Уилямс.

Грег Уилямс е отдаден участник от самото начало на идеята. Обменът на идеи с колегите му, наваксването по последните тенденции от региона и възможността да подкрепи благородната кауза по приятен начин, са главните причини за участието му, изтъква той. „Всички ние живеем и работим в много забързана среда, затова намаляването на темпото с колело е преживяване, което аз високо ценя.”, добави той. Грег се наслади на 300-километровата си обиколка, оборудван със зарядното за колело на Nokia, което зарежда мобилния телефон посредством безплатната и екологично чиста енергия от колоезденето.

„Костюми на колела” е годишно благотворително събитие, което предизвиква осем ръководители на водещи корпорации в Европа да станат от бюрата си, да вземат велосипедите и да карат в продължение на 300 километра с цел да съберат пари за деца в неравностойно положение от региона. Между 40 000 и 50 000 евро е била събраната сума от обиколката на Румъния съвместно с обиколки в Шотландия и Швейцария. Този път инициативата беше фокусирана върху проекта Талита Кум 2, който представлява след училищна програма за деца на възраст между 10 и 15 години, идващи от бедни домове в областта Жимболия, Румъния и околността. Общата капитална инвестиция на проекта по реновиране и оборудване на центъра възлиза на 841 100 евро, от които 98% идва от Регионалния Европейски Фонд за Развитие. Очаква се въвеждането да бъде завършено до март 2012, а оперативните разходи се оценяват на 50 000 евро годишно. При завършване на проекта, 40 деца ще получат две хранения дневно, помощ с домашните задания, обучение по музика и във всички други сфери, от информационни технологии до куклен театър.

Коментар