TechNews.bg
БизнесНовини

Apple върнала на Foxconn милиони бракувани iPhone

Foxconn разочарова своя най-голям клиент с партида от дефектни смартфони
Foxconn разочарова своя най-голям клиент с партида от дефектни смартфони

Сериозен конфликт помрачи добрите отношения между Apple и нейния най-голям партньор в производството – Foxconn. Компанията от Купертино е върнала на тайванците между 5 и 8 милиона  устройства iPhone, заради открити дефекти в тяхната функционалност или несъответствие със стандартите на Apple за външен вид, съобщи China Business Journal.

[related-posts]


Foxconn ще похарчи допълнителни 1-1,6 милиарда юана (161,8-258,9 млн. долара), за да отстрани недостатъците. Засега няма официален коментар от тайванския производител относно броя на върнатите устройства.

Не се съобщава и за кой точно модел на iPhone става въпрос. Логично е да се предположи, че дефектните устройства са от последния модел iPhone 5.

По-рано Foxconn потвърди, че сглобяването на iPhone 5 е по-сложно, отколкото на останалите смартфони на Apple.


още от категорията

Наближава ли краят на ерата на Тим Кук в Apple?

TechNews.bg

Тим Кук може да напусне Apple още следващата година

TechNews.bg

В търсене на абсолютния финес: iPhone Air

Мария Малцева

Foxconn и Nvidia строят фабрика на бъдещето в САЩ

TechNews.bg

Apple разширява сателитните възможности на iPhone

TechNews.bg

Бъдещето е тук: все повече компании използват хуманоидни роботи

TechNews.bg

Коментари