TechNews.bg
Водещи новиниНовини

iPhone може да се сглобява и в Индия

Айфони с надпис „Made in India” може да се появят на пазара в близките години
Айфони с надпис „Made in India” може да се появят на пазара в близките години

В близките години на пазара може да се появят айфони, сглобени в Индия. Основният производствен партньор на Apple – тайванската компания Foxconn – планира да построи завод в Индия, съобщи BGR.com.

[related-posts]

По-голяма част от електрониката днес се произвежда в Китай, вкл. смартфони, таблети, лаптопи и други устройства с най-известните световни марки. Скоро обаче потребителите може да купуват много от същата електроника с надпис „Made in India”, като се има предвид обемът на продукцията, която генерира Foxconn.

Новият завод на най-големия производител на продукти по поръчка ще се строи в щата Махаращра, което се потвърждава и от местните власти. Foxconn все още не е обявила конкретни планове за предприятието, но се предполага, че част от неговата продукция ще носи марката Apple.

още от категорията

Джон Тернус изглежда ще седне на горещ стол като шеф на Apple

TechNews.bg

Всички в Apple го обичат: кой е Джон Тернус, новият шеф на компанията

TechNews.bg

Apple може да спечели AI надпреварата, без да участва в нея

TechNews.bg

Apple подготвя напълно нов продукт за началото на 2027 г.

TechNews.bg

Първият сгъваем iPhone вече е влязъл в производство

TechNews.bg

Сгъваемият iPhone е все по-близо, ще реши основен проблем

TechNews.bg

Коментари