TechNews.bg
Водещи новиниНовиниТехнологии

Samsung овладява 10-нм производство

Samsung има предимство в технологиите за производство на мобилни процесори
Samsung има предимство в технологиите за производство на мобилни процесори

През следващата година Samsung ще започне серийно производство на чипове по 10-нанометров технологичен процес (FinFET).

Корейската компания вече показа 10-нм силициева пластина на конференцията International Solid-State Circuits Conference (ISSCC), припомня EE Times.


В момента Intel произвежда процесори за компютри по 14-нм технология, а Samsung първи започна да използва подобен процес за мобилните си чипове. С предстоящото пускане на 10-нм производство, корейският гигант ще изпревари конкурентите.

[related-posts]

Според анализатори, с този ход Samsung ще спечели поръчките на Apple за производство на едночипови системи за iPhone и iPad. Основен партньор на Apple в момента за мобилните чипове е тайванският производител TSMC.


Очаква се обаче TSMC също да усвои 10-нанометровия процес в близко време. През юни тази  година компанията ще пристъпи към изграждане на пилотна линия за чипове с използване на 10-нм технология и ако всичко върви по план, TSMC ще може да произвежда подобни чипове към средата или края на 2016 г.


още от категорията

TSMC прегря от бързи поръчки на чипове за изкуствения интелект

TechNews.bg

Пазарът на смартфони: Само 1% разлика между Apple и Samsung

TechNews.bg

Краят на силиция? Започва производство на чипове от нов материал

TechNews.bg

130-инчов Micro RGB телевизор: атракция от Samsung на CES 2026

TechNews.bg

Исторически момент: TSMC започна масово производство на 2-нм чипове

TechNews.bg

Бивши служители на Samsung арестувани за шпионаж в полза на Китай 

TechNews.bg

4 коментара

? 02/06/2015 at 15:28

Това се случва от години. Технологиите и иновациите се преместиха на изток. Европа (Филипс, Сименс, Нокия, Алкател) вече изостанаха и вече изпитват затруднения. Следват Американските и Японските компании. Идва ерата на Корея, Тайван, Китай.

Отговор
Иван 27/05/2015 at 14:38

Ще видим 10 нм, но за съжаление ще бъде само за мобилните боклуци смарфони.

За нормалните и истински десктоп PC-та определено ще има да се чака много дълго дори след 2017.

Отговор
Станислав 27/05/2015 at 14:17

Не вярвам да видим 10нм преди 2017-а

Отговор
? 27/05/2015 at 14:10

И какво, Интел от лидер се превърнаха в догонващ?

Отговор

Коментари