TechNews.bg
Водещи новиниНовиниТехнологии

Microsoft и Rambus създават памет за квантови компютри

Microsoft и Rambus си поставят за цел да създадат по-ефективни памети за бъдещите квантови компютри
Microsoft и Rambus си поставят за цел да създадат по-ефективни памети за бъдещите квантови компютри

Разработчикът на интерфейси за памети Rambus обяви партньорство с Microsoft. Двете компании ще работят съвместно по създаване на подсистеми памет за квантови компютри.

Разработката ще стъпи на опита на Rambus в архитектурите с висока пропускателна способност и енергийната ефективност и експертизата на Microsoft в изчислителните системи и центрове за данни.

[related-posts]

Повече подробности за сътрудничеството между двете компании засега липсват. Известно е само, че Rambus и Microsoft ще отделят ресурси за изследване на възможни архитектури, които могат съществено да подобрят работата на паметта в различни конфигурации с цел увеличаване на производителността на системите.

още от категорията

Първият в света двуядрен квантов компютър е създаден в Китай

TechNews.bg

Индустрията на паметите започна разработката на DDR6

TechNews.bg

Intel готви памет-„убиец“ на HBM с по-висока пропускателна способност

TechNews.bg

Microsoft се отказа от изключителните си права за продуктите на OpenAI

TechNews.bg

Паметта поскъпва, но продажбите на РС растат

TechNews.bg

Албанец разработи графенова памет със 100 000 пъти по-висока плътност на запис

TechNews.bg

1 коментар

Hardware разбирач 19/12/2015 at 13:26

Колкото преди 12-13 години се наложиха на пазара на памети за Интел процесори, толкова и сега ще успеят Рамбус, хаха 🙂

Отговор

Коментари