TechNews.bg
E-обществоВодещи новиниНовини

Улесняват достъпа на чуждестранни работници до пазара на труда

Валентин Мундров увери, че МЕУ работи за улесняване на процедурите за наемане на чуждестранни работници (снимка: Министерство на електронното управление)

Министерството на електронното управление ще улесни подаването на документи и наемането на чуждестранни работници у нас чрез разработената Платформа за производство и издаване на разрешения за пребиваване и работа, съобщи министърът на електронното управление Валентин Мундров по време на Национална дискусия „Достъп до пазара на труда на работници от трети страни”.


„Системата ще предоставя възможност голяма част от тези процеси да бъдат по-бързи, по-прозрачни, проследими и сигурни”, допълни министър Мундров и подчерта, че след одобрение на измененията на Закона за чужденците в България и дигитализиране на съществуващите процедури по кандидатстване, всички документи ще преминават единствено и само през Платформата.

„Агенция по заетостта вече използва системата за производство и издаване на разрешения за пребиваване и работа на чуждестранни работници, което показва, че тя работи”, заяви министърът на електронното управление.

Същевременно МЕУ ще обедини  усилията на институциите за премахване на хартиения документооборот и предоставяне на сигурни и достъпни електронни услуги, съобщи още министърът. Всичко това ще стане възможно, благодарение на законодателните промени, които правителството е предприело в тази насока.


още от категорията

Работодателите се отказват от 13-та заплата, търсят други стимули

TechNews.bg

AI може да замени близо 12% от работната сила в САЩ

TechNews.bg

Изкуственият интелект продължава да отнема работни места

TechNews.bg

Технологичен магнат лобира за 12-часов работен ден

TechNews.bg

Подборът и задържането на кадрите е по-предизвикателно отвсякога

TechNews.bg

Бизнесът ще помага за изграждане на националната система за киберсигурност

TechNews.bg

Коментари