Резервите на икономиката са изчерпани, а ИТ компаниите са изнемощели. Фурорът на веселите години приключи и в момента тече драматичен процес, а понякога и невъзможно адаптиране към среда с абсурдни цени, в която някой търси своето спасение или пазарен пробив, казва Юрий Йорданов, управител на дистрибутора TNC.
Г-н Йорданов, анализаторите вече ни попариха с не особено радващи оценки за състоянието на ИТ пазара в България през последната година. Как изглежда картинката от вашата камбанария на основен доставчик на консумативи за офис техника?
Няма от какво да съм оптимист, истината е тъжна. Пазарът ни е провинциален, манталитетът ни е провинциален, заплатите са ни провинциални, но всъщност какви заплати можем да искаме, когато ролята ни е провинциална и невидима. Единственото ни предимство е геополитиката, но тя все още не е стоката, която българските политици могат да търгуват добре. Напротив, те не разбират, че това е единствената стока, която имаме.
Правителството не може да направи нищо друго освен да не пречи. Ако проследим какво се случи в последната година и половина, ще видим, че говоренето е едно, а съвсем друго е това, което трябва да се случи. Стандартът “Стара планина” произведе нула ефект и хората продължиха да ядат опашки, опаковани като телешки салам. По същия начин в ИТ бранша няма “Стара планина”. Кренвиршите не са ни български, та ИТ-то ли да ни е българско. Поне опашките можеш да ги смелиш и с някакви смесители да ги превърнеш в кренвирши, но как да смелиш платката, която ти идва от Китай или Тайван…
Този само говори и се прави на голяма работа .
Всъшност е гола вода и е един алчен,завислив дистрибуторна който
хал хабер си няма от бизнес и само хората са му виновни.
Вижте го само надут пуяк,а говори за ,,малките хора,,.
този е готов за политик
овладял е до съвършенство умението на политиците да говорят неща известни на всички
Еййй, страшно е да си дистрибутор/търговец на китайски стоки използвани основно в сферата на услугите.
Направо ценово изгърбване отвсякъде..
П.С. Останалото в статията е по-скоро политика
mnogo dobur analiz,bravo