TechNews.bg
Водещи новиниЛ@йфНовини

Tesla Model Y с официална премиера на 14 март

Tesla вече е готова с опростен вариант на Model S – на снимката (източник: Tesla)

Tesla ще покаже след броени дни новия си електромобил Model Y – премиерата ще се състои на 14 март в Лос Анджелис, съобщи шефът на компанията Илон Мъск с публикация в Twitter.

Кросоувърът Model Y се явява по-компактен и достъпен вариант на Model X. Новият електромобил стъпва на двигателя на Model 3 и се предполага, че ще заимства и други компоненти от него.

Характерните за Model X автоматично отварящи се врати вероятно ще липсват в Model Y, тъй като това е скъпа технология за бюджетен електромобил по критериите на американския производител.

На 14 март Tesla ще разкрие всички характеристики, както и цената на новата си кола. Тогава ще започнат и журналистическите тестови шофирания, докато масовото производство е планирано за следващата година.

[related-posts]

По думите на Илон Мъск, очакваният Model Y ще бъде с около 10% по-голям от Model 3 и респ. цената му ще е с 10% по-висока. В същото време, пробегът на Model Y ще бъде по-малък от този на Model 3.

още от категорията

Илон Мъск заяви, че е „най-големият данъкоплатец в историята”

TechNews.bg

Електромобилите настъпват, но какво става с остарелите батерии

TechNews.bg

Илон Мъск не вижда бъдеще за програмистите

TechNews.bg

Най-големият суперкомпютър консумира над 1 GW енергия

TechNews.bg

Илон Мъск даде заден за Марс, приоритет е Луната

TechNews.bg

Китай: всички трябва да забранят „скритите“ дръжки на автомобилните врати

TechNews.bg

Коментари