Евтините Android-и костват $2 млрд. загуби годишно

Масовото разпространение на евтини Android смартфони коства ва телеком операторите и търговците близо 2 милиарда долара годишно в световен мащаб, сочи изследване на компанията WDS, специализирана в поддръжката на безжични устройства.  

ОЩЕ ПО ТЕМАТА  
Как да подходим при избора на смартфон  
Делът на Android продължава да расте  
Android e най-атакувана мобилна платформа  
Повечето Android играчи нямат права за Linux  
Под евтини смартфони се разбират устройства с цена около 100 долара без договор към оператор. Загубите от скъпи смартфони – с цени между 500 и 700 долара без договор – са по-ниски, твърди изследването.
 
Изнесените данни не са изненада. 100-доларовият смартфон не може да предложи качеството на 6 пъти по-скъпо устройство. Евтините модели често се повреждат, а доставчиците губят пари за ремонт и замяна.
 
За да компенсират повишените разходи за поддръжка, операторите са принудени да продават подобни модели с по-неизгодни за абонатите тарифи.
 
Поради високия процент евтини смартфони, като цяло Android устройствата излизат по-ненадеждни от iPhone и BlackBerry, макар и топ моделите с Android на HTC, Sony Ericsson и Samsung по нищо да не отстъпват на тези от Apple и RIM.
 
Тъй като мобилната платформа на Google е безплатна, към нея се ориентират много малки производители. Това допълнително увеличава дела на дефектните Android устройства.
 

по темата: „Евтините Android-и костват $2 млрд. загуби годишно”

добавете коментар...

  1. shaggy

    като гледам единствената цел на статията е да компрометира платформата Андроид, свързвайки в общ текст загуби, лошо качество и Андроид.

    Абсолютно нелеп текст.

  2. анонимно

    Не разбрах изобщо какво се твърди в статията.
    Има калпави смартфони – ами да има, едва ли някой си е мислил, че няма.
    И калпавите смартфони са евтини – естествено, нали целта е да клъвне потребителя в по-голям обем.

    Също така, обаче, има и евтини смартфони, които са много качествени и са произведени от малки неизвестни фирми. Това в статията не е споменато, но едва ли някой се съмнява във верността му (освен комплексарите, копуващи си най-скъпите модели). Друг е въпроса, че едва ли човек може да се ориентира за точно тези модели.

    Като цяло в статията се казват неща, които човек си знае от обща кОлтура.

Коментар