IBM обещава нова ера с PureSystems

IBM въвежда нова категория „експертни интегрирани системи” с обещанието за по-опростена ера на изчислителните технологии. Семейство PureSystems предлага експертен опит, основан на работата на IBM с хиляди клиенти в 170 страни в продължение на десетки години, съобщиха от ИТ гиганта.

PureSystems ще бъдат представени в България по време на „Datacenters Transformation Roadshow”, организирано от IDC на 24-ти април в хотел Шератон. Специално за събитието у нас пристига Ботонд Кисс, мениджър на IBM System x за развиващите се пазари.

Три големи иновации ще позволят на бизнеса да намали високите разходи и ще дадат възможност за по-лесно управление на информационните технологии:

"Scale-In" системен дизайн: Това е нова концепция за  дизайн, която интегрира сървърите, системите за съхранение на данни и мрежовите системи в изключително автоматизирана и лесна за управление система. „Scale-in” дизайнът осигурява по-голяма плътност – PureSystems може да поддържа двойно повече приложения в сравнение с някои други системи на IBM, удвоявайки изчислителните способности на единици площ в центъра за съхранение на данни.

„Patterns of Expertise”: IBM свързва върхова технология с експертен опит от различни индустрии посредством първия по рода си софтуер, който позволява на системите автоматично да се справят с основни и времеемки задачи, като например конфигуриране, ъпгрейди и т.н.

„Cloud Ready” интеграция: Всички решения от семейство PureSystems са създадени за работа в облачна среда. Корпорациите могат да създадат собствени предложения в облака с възможност за автоматично надграждане.

PureSystems интегрира и оптимизира всички необходими компоненти за съвременните центрове – мрежово свързване, съхранение на данни, изчисления, управление и др. Резултатът е интуитивна система, която може да бъде далеч по-евтина за поддръжка и ъпдейт.

В основата на PureSystems е новата софтуерна технология "patterns of expertise", чрез която оперативно ноу-хау и специфични познания могат да бъдат вградени директно в системите. Този първи по рода си подход дава възможност технологичната експертиза да бъде използвана в различни случаи, като се сваля под формата на пакети. Експертните модели са достъпни в три категории:

IBM модели: Предназначени са да автоматизират времеемки задачи, като конфигуриране, внедряване и усъвършенстване на приложения.

ISV модели: Новият онлайн каталог на ISV моделите, PureCentre, радикално опростява закупуването, стартирането и управлението на приложения. Например, програма за управление на взаимоотношенията с клиенти, за която стандартно са нужни три дни, за да бъде стартирана, вече може да бъде пусната в действие за по-малко от час.

Модели за клиенти: ИТ организациите могат да вложат знанията на своите собствени приложения в един модел. По този начин компания, която се интересува от навлизане в нови пазари, може да направи това дори и в случаи, когато нужните знания и умения са трудно достъпни в нови региони или пазари.

PureSystems е стъпка към пълно интегриране на всички технологични елементи, необходими за създаване на облачна среда за минути. Чрез комбиниране на виртуализирани сървъри, системи за съхранение на данни и мрежи в PureSystems със софтуер за управление на облачна среда, ИТ организациите имат готова "облачна система в кутия" (“cloud system in a box”) – собствена облачна среда, която може да  бъде разширена. Облакът на PureSystems разполага и с вградена система за сигурност.

За да ускори значително използването на облака, IBM добавя и интерфейс за самообслужване в облачна среда, вграден директно в PureSystems. Разработчиците на приложения могат да използват тази възможност, за да конфигурират приложението за облачна среда без никаква помощ от ИТ отдела. PureSystems ще усеща и отговаря на нуждите на действащите приложения и услуги и ще взима решения за това как би било най-добре да бъдат използвани ИТ ресурсите, като същевременно гарантира максимална ефективност, производителност и контрол.

Експертните интегрирани системи – PureSystems са резултат от инвестиция на IBM в размер на 2 млрд. долара в проучвания и развойна дейност и придобивания на компании за период от четири години.

Коментар