НЕТ ИС, част от ВМ Финанс Груп, обяви, че е спечелила статут на Златен партньор на компанията Secure Computing. Специализираната в ИТ българска компания има в своя екип четирима сертифицирани специалисти по софтуера за откриване на зловреден код Webwasher System Administrator.
„Webwasher е решение за централизирано сканиране на съдържание и предоставя на компаниите възможност да контролират корпоративния трафик, не само на ниво работна станция, на база статични дефиниции, а централизирано, допълвайки функционалността на защитната стена”, коментира инж. Деян Дънешки, управител на НЕТ ИС.
Webwasher се отличава от сходни продукти с възможността за цялостен поглед върху Интернет трафика, като сканирайки HTTP, HTTPS, FTP, SMTP и следи за конфиденциална информация. Продуктът предоставя възможности за конфигуриране на специфични за организацията правила, политики и достъп до информация, уточниха то НЕТ ИС.
Webwasher се управлява изцяло през уеб интерфейс, който осигурява лесен достъп до ръководствата за инсталиране на продукта, детайлно описание на всяка възможност и поле за търсене в самия уеб интерфейс.
Според резултатите от тест на Института по технически и бизнес информационни системи в Магдебург, Германия, Webwasher e най-добрият “gateway” продукт, който засича 99.83% от зловредния код. Институтът работи по специален проект AV-Test.org и периодично провежда тестове на антивирусни и антиспайуер решения, както и тестове на софтуерни защитни стени, по поръчка на производители и специализирани издания.
AV-Test.org тества 29 “anti-malware” продукти с голям набор от файлове, по-точно 606,901. Тества се само функционалността “откриване” на продуктите, без начините за справяне с откритите вируси. Продуктите са настроени с всички възможни опции за защита, например използване на евристични методи и тестване на архивите.
Всички продукти са тествани с последните файлови дефиниции. Използван е само актуален зловреден код, срещан през последните 12 месеца и само Win32 malware. Всички тестови файлове са „наистина” вредни, не са използвани фалшиви като ЕICAR (мним вирусен файл), уточниха от НЕТ ИС.