Конференция на IDC за системи за бизнес анализ (BI)

Тайната се крие в решенията за бизнeс анализ: те предлагат някои от най-ефективните базирани на ИТ технологии средства за мениджмънт в днешно време. Привеждайки неструктурираните данни в използваема форма, те създават основа за взимането на управленски решения, давайки конкурентно предимство на организации, толкова различни една от друга, колкото са банковата дейност, телекомуникациите, производството, здравното осигуряване, образованието, застраховането, комунално-битовите услуги, обществения и правителствен сектори.
Системите за бизнес анализ (Business Intelligence – BI)могат да помогнат на компаниите да намалят разходите си чрез анализ на процесите. Те могат да разкрият възможности за разработване на нови продукти и увеличаване на приходите. Могат също бързо да отговорят на значими (и не толкова) промени в пазара. Всичко това подкрепено с цифри. Според IDC разходите за софтуерни продукти и приложения за бизнес анализ в Централна и Източна Европа ще се увеличат близо до 200 млн. долара до края на 2007 г. В световен мащаб, разходите само за софтуер за бизнес анализ ще нарастват с повече от 10% през следващите пет години, а в Централна и Източна Европа ръстът ще бъде 20% – почти двоен спрямо световната тенденция.
Серията от конференции на тема “Business Intelligence", организирани от IDCв Централна и Източна Европа, се разраства, като през 2007 г. се провежда в тринадесет стратегически града. Стартирайки на 14 септември в София и продължавайки до 15 ноември в Атина, конференциите събират на едно място анализатори, топ специалисти в областта и професионалисти от индустрията, които имат за цел да помогнат както на нови, така и на опитни крайни потребители да приложат максимума от BI решенията. Тази година, IDC CEMAвъвежда и работни семинари с мениджъри, които се фокусират върху управлението на BI вътре в организациите.
“Да се търси информация онлайн как ефективно може да се използва изобилието от данни в корпорациите, е по-скоро като да се носиш по течението в океан”, казва Том Вавра, директор анализи на софтуерния пазар в IDC CEMA. “Усещането е като “вода, навсякъде вода, но нито капка за пиене”. Конференциите нa IDCса се доказали като ефективни, запознавайки потребителите директно с тези, които са способни да им помогнат в това да управляват ефективно данните си.”
“Повече от 80% от данните в корпорациите са в текстов, неструктуриран формат”, казва Бил Илмон, президент на Data Systems и широко известен като бащата на Datawarehouse концепцията, с издадени 46 книги и повече от 650 статии по темата. “Няма съмнение, че има голямо изобилие на данни там, но стандартното търсене е само началната точка. За да се направи ефективен анализ на текстовите формати, тези данни трябва първо да бъдат интегрирани. В противен случай, текстовото търсене е като да търсиш Вавилонската кула.”
Конференцията се провежда с участието на анализатори от IDC и професионалисти от индустрията. Заедно те ще маркират стратегическа пътна карта, която да е в помощ на потребителите при планиране на техния собствен път през многобройните възможности за анализ и очертаване на дългосрочните цели, докато реализират ключовите операции като търсене в корпоративните данни, интеграция на приложения и SOA, средства за мониторинг в реално време като real-time scorecards и dashboards. Лекторите ще разгледат и основни въпроси, засягащи присвояването на параметри на неструктурираните данни и как да се измери възвръщаемостта на инвестициите.
Във връзка с присъединяването ни към Европейския съюз и новите перспективи пред България,    IDC Business Intelligence Roadshow 2007 започва от София. Следват редица важни европейски града:
София14 септември 2007
Будапеща25 септември 2007
Букурещ 27 септември 2007
Загреб 2 октомври 2007
Любляна4 октомври 2007
Братислава – 9 октомври 2007
Белград10 октомври 2007
Прага 30 октомври 2007
Москва1 ноември 2007
Варшава 6 ноември 2007
Истанбул 13 ноември 2007
Виена 14 ноември 2007
Атина 15 ноември 2007
Повече детайли за събитието можете да намерите на: http://www.idc-cema.com/events/bi07

Коментар