TechNews.bg
БизнесВодещи новиниНовини

ЕС одобри покупката на LinkedIn от Microsoft

Отпадна и последната пречка за придобиването на LinkedIn от Microsoft
Отпадна и последната пречка за придобиването на LinkedIn от Microsoft

Европейската комисия одобри вчера покупката на социалната мрежа LinkedIn от Microsoft, съгласно сключената по-рано тази година сделка на стойност $26,2 млрд., съобщи Блумбърг.

Имаше опасения, че Microsoft ще притисне своите конкуренти, свързвайки профилите на Windows Office и LinkedIn. Но от компанията са уверили Комисията, че въпреки обединяването на акаунтите, потребителите ще могат да премахват LinkedIn от компютрите си и приложението няма да се инсталира заедно с Windows.

Европейската комисия се отказва от разследване на сделката, което би отнело поне четири месеца. Така Microsoft ще може да финализира придобиването на LinkedIn още тази година.

[related-posts]

„Надяваме се да затворим сделката в близките дни”, коментират от Microsoft. Придобиването вече е одобрено в САЩ, Канада, Бразилия и Южна Африка.

Microsoft договори покупката на LinkedIn през юни т.г. за сумата от 26,2 млрд. долара. Съгласно споразумението, LinkedIn ще запази своя бранд, корпоративна култура и независима политика, а Джеф Уейнър ще остане изпълнителен директор на компанията.

още от категорията

Основана от българин AI компания получи солидна инвестиция от Nvidia и Samsung

TechNews.bg

Българската компания за лодки и яхти Helios Marine излиза на борсата

TechNews.bg

GameStop иска да купи 4 пъти по-голямата eBay

TechNews.bg

Nvidia преодоля бариерата от 5 трилиона долара

TechNews.bg

Microsoft се отказа от изключителните си права за продуктите на OpenAI

TechNews.bg

Дигитална агенция SEOMAX създаде съвместно дружество с Minds

TechNews.bg

Коментари