TechNews.bg
Водещи новиниНовиниПродукти

Стелка с GPS и вибрация подсказва пътя

Докато човекът ходи, стелките подават сигнали кога да завие наляво и кога надясно чрез вибриране

Стелка за обувки с вграден GPS и вибрация може да ни подсказва откъде да минем, за да достигнем до дадено място. За целта тя работи заедно с приложение, в което предварително се задава маршрут или карта с дестинация.

Системата работи с две стелки в комплект. Докато човекът ходи, стелките подават сигнал кога да завие наляво и кога надясно чрез по-силно вибриране на лявата или дясната стелка. Така стелките водят човека по предварително зададения маршрут.


GPS стелката е разработена специално за нуждите на незрящите хора. Гласовата навигация е неподходяща за тях, защото слепите хора използват слуха си за твърде много други важни дейности, свързани с ориентирането в заобикалящата среда.


Бърборенето на навигатора само би натоварило възприятията им, смятат разработчиците, които показаха продукта си на Световния мобилен конгрес в Барселона (MWC 2017).

още от категорията

Предизвикателство за GPS: квантова навигация е 50 пъти по-точна

TechNews.bg

Семпла технология помага на дроновете в тъмнината

TechNews.bg

Навигация за пилоти използва мобилни сигнали вместо GPS

TechNews.bg

Умни очила с навигация за шофьори и куриери

TechNews.bg

Квантова алтернатива на GPS работи без сателити

TechNews.bg

Учени експериментират с навигация под вода без GPS 

TechNews.bg

Коментари