TechNews.bg
БизнесНовиниСофтуер

Google Play изпреварва App Store по ръст на приходите

Google Play стана лидер по брой на свалените приложения с дял от 51% през първото тримесечие
Google Play стана лидер по брой на свалените приложения с дял от 51% през първото тримесечие

Google Play изпреварва App Store по ръст на приходите, но епълският онлайн магазин остава най-доходоносният каталог за мобилни приложения, сочи анализ на Canalys.

През първото тримесечие на 2013 г. обемът на целия пазар на мобилни приложения, продавани чрез специализирани магазини, е достигнал 2,2 млрд. долара. На App Store се падат 74% от приходите, или около 1,28 млрд. долара, докато делът на Google Play възлиза на 18%.


[related-posts]

В сравнение с четвъртото тримесечие на 2012 г., продажбите на софтуер за платформа Android са нараснали с 90%, докато ръстът при мобилните приложения за iOS e 25%. Въпреки високата динамика, Google няма да изпревари Apple по приходи в близките три години, смята Canalys.

Същевременно, Google Play стана лидер по брой на свалените приложения с дял от 51% през първото тримесечие на 2013 г.


Потребителите на iPhone и iPad са по-платежоспособни, в сравнение със средностатистическия притежател на смартфон, и по-лесно обвързват своите кредитни карти към акаунти в iTunes. Google, на свой ред, се опитва максимално да опрости процеса на купуване на програми и игри, добавяйки повече начини за тази цел в Google Play.

още от категорията

Европейският регулатор притиска Apple за дигиталните покупки

TechNews.bg

Apple печели все повече от мобилни приложения

TechNews.bg

Нови функции ще подобрят сигурността на Google Play

TechNews.bg

Apple разделя App Store на две части

TechNews.bg

Важна промяна в App Store за феновете на ретро игри

TechNews.bg

Промените в iOS за ЕС – как засягат потребителите и разработчиците

TechNews.bg

1 коментар

Saevar 23/04/2013 at 09:11

еми докато има кухи лейки да купуват тея скъпи и не съвместими с други устройства абълки ще водят …. 😛

Отговор

Коментари